Co je Pokosová pila

15. září 2011 v 15:26 |  Pily
Pokosová pila (pokoska pila)je ruční, stolní pila nebo elektrická pila používaná k zhotovování úhlových řezů v nejrůznějších stavebních materiálech - dřevo, kov, beton atd.
Její využití je mnohostranné, od přířezů prken, trámů, fošen až po dokončovací práce při pokládce podlah a výrobě obložení nebo třeba rámečků na obrázky.
Instalatéři pokosku používají při instalaci rozvodů z plastových i kovových trubek. Typicky je vyráběna jako jednoduchý rám pojíždějící nad základnou z lehké slitiny, v níž jsou vyznačeny použitelné úhly. Předchůdcem pokosové pily je používaný truhlářský pokosník s možností řezu ve 45, 90 stupních..


Dnes ve většině použití tyto pily nahrazují pily elektrické a díky své nezávislosti na elektřině stále častějiakumulátorové kotoučové pily .

Nastavení úhlu řezu příčně i na pokos se většinou provádí ručně. Moderní elektrické nebo aku pokosové pily mohou mít nastavování s laserovým paprskem - laserem k vyznačení řezu. Mívají také přípojku k odsávání pilin pomocí vysavačů, nebo přímo sáček na piliny.

použito a upraveno z http://cs.wikipedia.org/wiki/Pokosov%C3%A1_pila
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Belik Belik | 1. června 2016 v 8:21 | Reagovat

Pokosová pila Metabo:

http://www.naradi-maier.cz/cz-detail-901905285-metabo-kgs-216-m-pokosova-pila-bonus.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama