Travní traktory na jak vysokou trávu?

19. září 2011 v 16:50 |  Traktory

Maximální výška sečené trávy
Jak používat traktory na vysokou trávu? Zahradní traktor traktůrky, či travní traktory jsou jiným názve pro stále jeden stroj. Jedná se o motorový stroj vyrobený za účelem sečení trávy stejně vysoké jakou poseče klasická rotační sekačka.
Zahradní traktory sekají trávu vysokou do cca 30 cm! Vyšší nebo hustou trávu již zahradní traktory špatně sečou nebo vůbec. Zahradní traktor je vlastně sekačka na které se sedí a ovládá. Způsob sečení a sběru trávy je velice podobný jako u klasické sekačky.
Traktory stejně jako sekačky mají některé vlastnosti navíc, dokáží trávu nejen sbírat do koše, ale vyhazovat bočním nebo zadním výhozem na zem. Dále traktory mají funkce mulčovače, kdy je tráva rozsekána na malé kousky poté zůstane ležet na zemi.
K zahradním traktorům lze připojit sněhové frézy, vozíky na trávu či listí, nástevec na sběr trávy, či rotační kartáče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaromír Jakubec Jaromír Jakubec | E-mail | Web | 3. února 2014 v 11:30 | Reagovat

Chtěl bych všem, kteří chtějí výrazně zvýšit odolnost jejich sekačky nebo zahradního traktorku proti ucpávání sekacího ústrojí vysokou a polomokrou trávou doporučit trojramenné nože firmy ABBECON. S těmito noži má dobré zkušnosti již víc jak 500 zákazníků se sekačkami i zahradními traktorky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama