Údržba sekačky

15. září 2011 v 15:44 |  Sekačky

údržba sekačky na zimu, po zimě

Na každý pěkný trávník je třeba dobře udržováná sekačka


Rčení, unce prevence se vyrovná libře léku, je příliš pravdivý, pokud jde i o upravený trávník. Ve snaze zachovat si sekačku na trávu v dobrém stavu, je před každým použitím a před uchovávání v zimních měsících vám správně ošetřit. Ušetří Vám to spoustu času a peněz v dlouhodobém horizontu.

Po dlouhé zimě

Jaro znamená pravidelně sekaný zelený trávník. Budete chtít zajistit, aby váš sekačka byla připravena pro první sekání tím, že:

  • Výměna optřebených dílů. Svíčky, vzduchový filtr, plynový filtr a olejový filtr vše by mělo být změněno po dlouhé přestávce. Někteří lidé doporučují změnu těchto dílů před uskladněním, ale ve skutečnosti je chytřejší počkat. Během zimy filtry mohla být mokré, špinavé nebo zamořené myšmi.

  • Čerstvý benzín a olej. Po dlouhé přestávce, je důležité vyměnit benzín a olej. Dokonce i když přidáte do benzínu látky (příměsi) do pohonných hmot, ty se můžou ještě rozdělit a hromadit v sobě vlhkost. Nového oleje se pohybuje mnohem plynuleji díky částí motorů, přičemž pracovní části lepší namazat. Při přidávání čerstvého plynu a ropy, ujistěte se vrátit v doporučené oktanového paliva nebo hmotnosti oleje. Nahrazení jiným druh může mít za následek poškození motoru.
  • pokračování seriálu o údržbě sekačky 2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama