Údržba sekačky před zimou a po zimě

15. září 2011 v 15:48 |  Sekačky

Na každý pěkný trávník je třeba dobře udržováná sekačka


Pokračování seriálu o údržbě sekačky po zimě, nebo před zimou. Jak sekačku uskladnit - zazimovat. Předchozí díl

  • Namažte. Dlouhé zimě může mít až ztuhl pracovní části, brání vaše sekačka vykonávat správně. Namažte naolejujte veškeré příslušenství pohyblivých částí, aby se vaše sekačka jela v pohodě po celé léto.

Před každým použitím

Existuje několik věcí, které můžete udělat před každým použitím, aby se vaše sekačka běží a ořezávání efektivně. To trvá jen několik sekund, zda těch pár věcí, ale s výhledem na nich lze přidat až nákladné opravy.

  • . Zkontrolovat olej. Olej je krví vaší sekačky na trávu, přičemž části motorů maže. Kontrola oleje před každým použitím sekačky se jednoduše to nejdůležitější, co můžete udělat pro to, prodloužit životnost sekačky. Udržování správné hladiny oleje do sekačky(>) zaručuje, že bude motor pracuje správně, takže pokud se hledá nízké být jisti, přidejte trochu čerstvého oleje. Je-li olej špinavý budete chtít vyměnit - video jak vyměnit olej.

  • Benzín. Používejte pouze čerstvý, kvalitní benzín pro vaši sekačku na trávu. Jestliže má vaše sekačka spuštění nebo problémy s výkonem po nalití benzínu, okamžitě změňte palivo. Také je důležité používat pouze palivo doporučené výrobcem pro sekačky. Použití různých druhů paliv, jako olovnatých, když sekačka motor vyžaduje bezolovnatého může vést k poškození motoru.
Podívejte se na ostří. Kdybyste byl majitel půjčovny sekačky na trávu, byl by jste kontroloval a čistil čepele vždy po posledním použití. Nicméně, ne každý je dokonalý, přitom to před dalším použití je dostačující. Jedná se o velmi důležitý krok. Pokud je ostří nože čištěno ja méně náchylné vadám jako je rezivění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama