Štípače dřeva, štípačka na dřevo

3. října 2011 v 17:16 |  Nezařazené články

Štípačky dřeva

Štípačky dřeva nabízejí neocenitelnou pomoc při přípravě palivového dříví. S jejich pomocí pohodlně a bezpečně připravíte dříví do krbu rychlostí, které není možné klasickou sekerou konkurovat. Pokud je dřevo hlavní zdroj tepla ve vašem domě, potom se vám počáteční investice do štípačky dřeva velmi rychle vrátí - v uspořeném čase, námaze a především v nižší ceně kulatiny oproti ceně dříví připravenému na zátop. Štípačky dřeva se skládají z pevného, stabilního rámu, motoru, čerpadla, pístu, štípacího klínu a ovládacích prvků.
Štípač dřeva vyvíjí tlakovou sílu na štípací klín a ten následně trhá dřevěné poleno. Horizontální štípačky slouží ke štípání menších kusů dřeva (obvykle do 25 cm průměru a 52 cm délky). Vertikální štípačky jsou výkonnější stroje zaměřené na časté štípání větších kusů dřeva.
Štípačky se také liší podle maximální délky a šířky polena, vyvinuté síly štípání, rychlosti zpracování dřeva, výkonu, přívodního napětí (230/400V). Pro všechny je však společný tichý, bezproblémový chod, jednoduchá údržba a velmi vysoká bezpečnost. Pokud nevíte, který štípač si vybrat, neváhejte kontaktovat prodejce.
Aktuální akce - štípač dřeva levný Hecht od 1350Kč. Nabízíme štípačky na dřevo v různých provedeních: vertikální, horizontální, kuželové , rotační, vřetenové štípačky. Štípače na dřevo si vyberete v různých provedeních.
Připomínáme pokud nakoupíte hydraulické štípače nebo jiné zboží v celkové hodnotě více jak 3000,- Kč, dopravíme Vám zboží zdarma.
Štípání dřeva pomocí štípačky
Pro pravidelnou přípravu palivového dřeva si dnes ovšem jen se sekerou nevystačíme, proto neocenitelnou službu vykonají právě elektrohydraulické štípačky dřeva, které si již našly velkou oblibu v celé západní Evropě a VARI je nově zařazuje do svého programu. V nabídce je provedení horizontální nebo vertikální štípačky na dřevo. Štípačky se skládají z robustního kovového rámu, elektromotoru, čerpadla, pístu, štípacího klínu a ovládacích prvků pro maximální bezpečnost provozu.
Řezání dřeva okružní pilou s kolébkou nebo motorovou pilou je dnes už běžnou praxí, horší je to ale se štípáním. Důležitým faktorem u obou štípaček na dřevo je maximální bezpečnost. U horizontální štípačky je po vložení polena nutné oběma rukama uchopit ovládací páčky na boku stroje, tím se zabrání jakémukoliv úrazu rukou ve štípacím prostoru.

Vertikální štípačka na dřevo

Vertikální štípačka na dřevo je vybavena kleštinami, do kterých se zafixuje poleno pomocí rukojetí, čímž se zabrání případnému odlétnutí rozštípnutých částí do stran. Teprve tlakem na obě rukojeti směrem dolů se uvede v činnost štípací klín. U obou typů je samozřejmostí, že při uvolnění alespoň jednoho spouštěcího tlačítka okamžitě vyjíždí štípací klín zpět do výchozí polohy.
Co zajímá ostatní zákazníky: Dřevo štípačka Akce, štípačka na dřevo , stípač , štípač dřeva , štípačky dřeva Štípače na dřevo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 8:01 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama