Prosinec 2011

Infrasauny

29. prosince 2011 v 11:44 Infrasauny
Infrasauny dokonale prohřejí váš organismus, a jsou tak vhodné před sportovní aktivitou, rehabilitací ale například i před pohybem v chladném prostředí. Infrasauna nepřehřývá organizmus jako klasická sauna. Infrasauny díky prohřátí kloubů a svalů omezují riziko jejich poškození při sportovních či rehabilitačních aktivitách.

Jak fungují infrasauny

Infrasauna prohřívá tělo pomocí sálavého infračerveného záření. Při tomto prohřívání se nezahřívá okolní vzduch, pracují stejně jako když slunce prohřívá planetu Zemi. Saunování je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními keramickými zářiči. Toto záření je neviditelné a lidským tělem je vnímáno jako teplo. Tímto saunováním se tělo prohřívá hluboko do svalových tkáních a k pocení dochází až při teplotě 50 °C.


Do infrasauny se instalují značkové keramické infrazářiče německé výroby ELSTEIN s odborným posudkem Ministerstva zdravotnictví a schválením Státního zdravotního ústavu. Tím tyto infrasauny vyhovují normám pro provoz ve zdravotnických i předškolních zařízeních. Infrazářiče zn.
Elstein vyzařují vlnovou délku infrazáření v průměru kolem 9,4 mikronů, což je optimální vlnová délka pro lidský organismus. Díky tomu je zabezpečena maximální efektivita saunovací procedury, včetně pocitu pohody s harmonizačním efektem pro tělo i duši.
Infrasauna poskytuje svým uživatelům radost ze saunování při relativně nízké teplotě. O nic však nebudete ochuzeni - s infračerveným teplem se dokonale uvolníte, vypotíte a zrehabilitujete celé tělo. Infrasauny jsou zároveň ideálním řešením pro ty z nás, kterým je klasická finská sauna ze zdrav. důvodů zapovězena.

K ovládání infrasauny používáme digitální řídicí jednotku INFRA RED SYSTEM, speciálně vyvinutou pro infrasauny tak, aby maximalizovala léčebný účinek infratechnologie s pracovním a vypínacím okruhem, který reguluje zvolenou teplotu a zároveň zabezpečuje jak tepelnou, tak léčebnou vlnovou délku. Infrasauny, které nemají takto řešenou regulační jednotku, jsou zařazeny do kategorie tepelných kabin v nižší cenové relaci (používají jednoduchou formu regulace a průmyslové tepelné zářiče). Celý systém má 3 stupně ochrany, což je nutný předpis pro provozování infrasauny. Infrasauna má neporovnatelně nižší provozní náklady než klasická finská sauna.

Rohové provedení infrasauny

Rohová infrasauna je oblíbený model, který po designové stránce působí velmi příjemným dojmem. Zároveň je tato infrasauna žádaná do menších prostorů, jako jsou např. koupelny, kde opticky nezmenšuje prostor. V nadstandardním provedení může být infrasauna doplněna o vyhřívanou lavici a solnou terapii, čímž se zkvalitní její rehabilitační účinky.

Infrasauny se prodávají
 • kabiny volně stojící,
 • vestavby do zcela obezděného prostoru
 • vestavby do částečně obezděného prostoru
 • základní typizovanou řadu
 • atypické sauny dle našeho zaměření
 • infrasauny do domácností
 • infrasauny pro veřejné saunování

Infrasauny z materiálů
 • severská borovice,
 • severský smrk materiál infrasauny,
 • kanadský cedr materiál,
 • topol, osika,
 • hemlock infrasauny,
 • případně další materiál dle individuálního přání
Venkovní materiál infrasauny
 • venkovní stěny možno obložit sádrokartonem
 • vnější povrch ošetřen lakem odolným proti vlhkosti a parám, možnost moření vnějších stěn
dveře celoskleněné, bezpečnostní, kalené, odstín bronz, případně dřevěné s částečným prosklením za příplatek

Infrasauny pro 2 osoby

Infrasauny pro dva lidi jsou prodávané v luxusním provedení Grand De Luxe. Infrasauna Grand De Luxe pro dvě osoby se dělají ve třech základních kombinacích, podle použitého dřeva a použitých zářičů:
 • Hemlock - keramické zářiče,
 • Hemlock - karbonové zářiče,
 • Cedr - karbonové zářiče.

Výhoda Infrasauny pro dvě osoby Grande De Luxe proti konkurenčním výrobkům je, že jsou vybaveny ionizátorem kyslíku, který slouží k zlepšení kvality vzduchu v infrasauně. Ne náhodou se nejvíce záporných iontů vyskytuje v blízkosti moří, vodopádů, hor, borovicových lesů a nebo ve vzduchu po bouřce.

Infrasauny pro 1 osobu

Infrasauna pro jednu osobu je vhodná do bytu a do menších prostorů. Vhodné infrasauny pro jednu osobu jsou sauny v luxusním provedení značky Grand De Luxe. Infrasauny Grand De Luxe pro jednu osobu se dělají ve čtyřech základních kombinacích, podle použitého dřeva a použitých zářičů:
Hemlock - keramické zářiče, Hemlock - karbonové zářiče, Cedr - keramické zářiče, Cedr - karbonové zářiče.
Výhoda Infrasauny Grande De Luxe proti konkurenčním výrobkům je, že jsou vybaveny ionizátorem kyslíku, který slouží k zlepšení kvality vzduchu v infrasauně.
Ionizátor kyslíku obohatí vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů (aniontů). Ionty, obsažené ve vzduchu mají velmi příznivý vliv na naše zdraví. Odborně se tyto částice nazývají anionty a podporují celkovou látkovou výměnu, pozitivně působí při odbourávání napětí a stresu a přinášejí tělesnou a duševní svěžest. Ne náhodou se nejvíce záporných iontů vyskytuje v blízkosti moří, vodopádů, hor, borovicových lesů a nebo ve vzduchu po bouřce.

Rohové infrasauny

Rohová Infrasauna je v poslední době stále oblíbenější pro její dobrou možnost umístění. Doporučujeme infrasauny v luxusním provedení značky Grand De Luxe, které jsou na výběr od základního modelu vyrobeného z kanadské jedle s keramickými zářiči až po luxusní provedení vyrobeného z cedru s karbonovými plošnými zářiči.

Každá infrasauna Grande De Luxe je vybavena ionizátorem kyslíku, který slouží k zlepšení kvality vzduchu v infrasauně. Tento přístroj obohatí vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů (aniontů). Ionty, obsažené ve vzduchu mají velmi příznivý vliv na naše zdraví. Odborně se tyto částice nazývají anionty a podporují celkovou látkovou výměnu, pozitivně působí při odbourávání napětí a stresu a přinášejí tělesnou a duševní svěžest.

Kamna, krbové vložky

28. prosince 2011 v 14:46
Se stoupající cenou elektřiny a plynu zvyšuje se i poptávka po topení dřevem, kamna a krbové vložky jsou ideální pro topení dřevem a peletami. Kamna byla součástí lidského obydlí od nepaměti. Kamna hliněná, kamenná i kamna litinová a plechová plní stále stejný účel - zahřát a poskytnout světlo.

Krbová kamna mají prosklená dvířka, která propouští světlo a sálavé teplo. Krbová vložka nahradí kamenný krb, kdy lze do krbu přikládat celá polena a odvod kouře je přímo do komína. Krbové vložky obvykla bývají kovové "nádoby" které se obezdívají cihlami nebo jinými zdivem. Krbové vložky je vhodné volit z kvalitních materiálů, jelikož jejich výměna je velice náročná jak finančně tak časově. Velkou životnost mají litinové krbové vložky.

Krbová kamna z litiny jsou doživotní investicí, plechová kamna časem korodují a vypalují.

Elektrocentrály Heron Hitachi

28. prosince 2011 v 12:02 Elektrocentrály
Elektrocentrála benzínová Heron o výstupním výkonu 5500W má označení Heron EGM 55 AVR-1 využívá k práci motor o výkonu 13 koňských sil. Elektrocentrálu lze využít pro svařování. Elektrocentrály Heron EGM 55 AVR-1 jsou postavené na kvalitní konstrukci. Benzínové elektrocentrály Heron EGM 55 využívají benzinový motor 13 je tento typ určen především k použití ve stavebnictví, pro montážní práce, napájení svařovacích agregátů či jako zdroj elektrické energie pro mobilní servisní střediska.
Benzínová alektrocentrála je vybavená jednotkou AVR, která stabilizuje výstupní napětí do čisté amplitudy. Elektrocentrály s AVR jsou Hitachi a Heron, tyto elektrocentrály je možné používar na napájení spotřebičů s elektronikou za podmínky dodržení správného postupu používání. Hitachi i Heron je možné používat k napájení počítačů, elektroniky, monitorů, či lékařského zařízení. K elektrocentrále Heron EGM 55 AVR-1 lze použít pro svářečky, svařovací techniku se vstupním napětím 230 Volt. Svařovací invertory do maximálního příkonu 4kiloW a vstupu 230V, ostatní svařovací agregáty do maximálního příkonu 4,5kiloW a vstupním napětí 230Volt.

Profesionální sněhová fréza Cub Cadet 933

22. prosince 2011 v 15:28 Sněhové frézy
Sněhové frézy Cub Cadet 933 jsou již skladem v ČR. Tato profesionální sněhová fréza je vhodná pro údržbu velkých pozemků a pro častou práci. Jedná se o sněhovou frézu která je vyrobená z kvalitních materiálů a kvalitrně provedena. Šnek sněhové frézy Cub Cadet 933 je propracovaný mnoho let vyvýjený. Frézy Cub Cadet jsou vyráběné v severní americe, žádná Čína. Sněhová frézy Cub Cadet je vybavena motorem MTD s elektrickým startováním na připojení na 230V. Frézu připojíte prodlužovačkou do elektrické sítě a zmáčnete knoflík. Samozřejmně lze frézu nastartovat také pomocí klasického zátáhnutí za startovací šňůru. Všechny sněhové frézy Cub Cadet lze zařadit mezi špičkové stroje na čekém trhu. Vyšíí modely sněhových fréz jsou profesionální stroje.

Infrasauna doma za 8Kč

21. prosince 2011 v 17:38 Nezařazené články

Před spuštěním infrasauny

Délka pobytu v sauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut při teplotě 65 °C. Za tuto dobu vaše tělo spálí přibližně 700 kalorií absolutně bez zátěže. Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat. Po uplynutí nastaveného času se topný systém automaticky odpojí.
Provozní náklady jsou u infrasauny nesrovnatelně nižší než u klasické sauny. Náklady na provoz infrasauny za energii se pohybují pro každý Váš pobyt v sauně okolo 8 Kč. Provoz klasické sauny (finské sauny) je v násobcích provozu infrasauny.
Čas předehřátí na provozní teplotu je závislý na velikosti kabiny a pohybuje se v rozmezí 5 až 10 minut. Při spuštění kabiny a nastavení teploty a délky prohřívací teploty máte právě tak čas na vlažnou sprchu, která zvýší efekt pocení, jež je oproti klasické sauně dvakrát až třikrát intenzivnější. Důležitý je při saunováni i pitný režim, dostatek tekutin totiž významně ovlivňuje intenzitu pocení.

Mám se bát infra záření? Infrasauny jsou zcela bezpečná zařízení, jejichž záření nemá nic společného s UV zářením ani se zářením nukleárním. Infračervené (jinak také nazývané tepelné) záření - je záření o vlnové délce větší, než je vlnová délka viditelného světla. Infračervené paprsky tedy nevidíme, ale vnímáme je jako teplo. Jedná se o podobný princip, jako když Slunce ohřívá Zemi. Toto "zářící teplo", zahřívá tělesa přímo, aniž by docházelo k zahřívání okolního vzduchu

Infrasauna je integrované, multifunkční a luxusní zařízení pro léčbu i relaxaci, která společně se saunou zahrnuje v sobě též výhody sluneční lázně. Infračervený paprsek je jejím hlavním zdrojem energie. Vlnová délka infračerveného paprsku je 5,6 - 15 µm a je tělem nejlépe absorbována. Infračervený paprsek může proniknout 40 mm hluboko do lidské kůže, tím dochází k resonanci buněčných tkání v těle, zrychlení krevního oběhu a odstranění nečistot z těla. Proto má infrasauna velmi dobrý vliv na zdraví. Infrasauny s carbonovým topidlem vyzařují infračervený paprsek v širším spektru než infrasauny s keramickým topidlem. Infrasauny jsou vhodné pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášejí vysokou teplotu v klasické sauně.
Výhody Carbonových infrasaun HealthLand

Infrasauny

Infrasauny zlepšují imunitní systém - při horečce stoupá tělesná teplota a tělo se tak brání virům. Při používání infrasauny se tělo lépe brání díky vyvolání "umělé horečky". Nejnovější studie dokázaly, že nachlazení a chřipková onemocnění jsou nejlépe vyléčena právě použitím infračerveného tepla v jejích začátcích.
Pasivní kardiovaskulární trénink-hlubokým proniknutím infračervených paprsků pod pokožku dochází nejen k prohřátí kůže, ale také svalových tkání a vnitřních orgánů. Tělo na tuto stimulaci reaguje zvýšením srdečního objemu a rytmu a tato přínosná srdeční zátěž vede k tréninku a zlepšení kondice kardiovaskulárního systému.
Posílení krevního oběhu Při hloubkovém prohřívání tělo začne vylučovat pot, aby se ochladilo. Tím se zvýší činnost srdce a zrychlí cirkulace krve, což přispívá k posílení a stabilizaci krevního oběhu.Kamna, krbová kamna

19. prosince 2011 v 18:15 Kamna

Kamna jsou výkonný, bezpečný a zároveň atraktivní způsob vytápění Vašeho domu či bytu. Vyzkoušejte kamna či krbová kamna na dřevo! Popularita kamen v posledních letech rychle roste a to především díky ceně alternativních paliv a nízké pořizovací ceně.
Kamna mají vysokou efektivnost která se blíží k 90%, topení dřevem je nejlevější možnost vytápění. jak získat teplo pro Váš dům či rekreační objekt. V nabídce firmy Namir najdete jak zahradní techniku, infrasauny, ale také širokou nabídku kamen a krbových kamen. Namir ví o kamnech a krbech opravdu hodně! V nadídce Namir najdete

 • Litinová kamna
 • Krbová kamna
 • Chalupářská kamna
 • Krby, krbové vložky a zahradní grily
 • Sporáky na dřevo a pelety.

Elektrocentrály, zdroje

19. prosince 2011 v 11:46 Elektrocentrály

Elektrocentrály, generátory, záložní zdroje

Hledáte spolehlivé elektrocentrály? kvatlitní elektrocentrály jsou Hitachi o výkonech v rozsahu 0,7 - 12 kVA, s elektromotory které používají profesionálové nejen v elektrocentrálách, ale i vodních čerpadlech.
Hitachi elektrocentrály se řadí mezi hlavní výrobce motorů, genrerátorů a záložních zdrojů. Mezi známé a kvaltitní výrobce se řadí Hitachi, Honda, Heron. Tyto značky Vám dodají kvalitní (stabilní) proud pro jakékoli druhy spotřebičů. Zajistí dostatek kvalitního elektrického proudu pro napájení jakéhokoliv spotřebiče.

Elektrocentrály a moderní vlastnosti:

 • Elektrocentrály mají tiché a spolehlivé motory s dlouhou životností a nízkou spotřebou
 • Sychronními alternátory, schopnými zvládnout vysoké pracovní nasazení při zachování vysokého stupně účinnosti
 • Elektrocentrály generátory proudu Honda není potřeba uzemňovat podle podmínek ČSN ISO.
 • Elektrocentrály Hitachi, Honda, Heron splňují platná bezpečnostní kritéria, ekologické, hygienické předpisy.
 • Standardní provedení regulace napětí pomocí kondenzátoru (kapacitní regulace)
 • Při odběru třífázového proudu regulace pomocí kompoudního transformátoru (kapacitní regulace)
 • Všechny moderní elektrocentrály generátory disponují funkcí AVR (Automatic Voltage Regulator) které stabilizuje a upravuje napětí do čisté sinusoidy, tak že lze napájet elektronická zařízení.
 • Na elektrocentrály Honda je poskytována záruka 5 let


Elektrocentrály Hintachi, Honda, Heron lze použít jako zdroj elektrické energie všude, kde není k dispozici pevná rozvodná síť, nebo kde je potřeba jen dočasně pokrýt její výpadky. Díky široké nabídce modelů si můžete vybrat ten, který bude vyhovovat Vašim potřebám

Elektrocentrály pro automatizované zajištění záložní dodávky elektrické energie pro firmy i rodinné domy lze vybírat s široké nabídky od mnoha výrobců. Benzínové elektrocentrály

Existují firmy nabízející komplexní službu od návrhu, výrobu a instalaci, až po revizi a připojení záložního zdroje s automatickým startem do elektrické sítě. Generátory proudu tyto firmy vybírají upravují a instalují . Dále montují digitální ovládací panel, elektronicky ovládaného přepínače, zajištění výchozí elektro revize a administrativní pomoc při povinném oznámení o připojení zařízení na veřejnou elektrorozvodnou síť.
Zajímavosti na elektrocentrály, popisy funkcí a menší testy elektrocentrál a elektrogenerátorů.

Křovinořezy

14. prosince 2011 v 14:54 Sekačky
Mezi známé odborníky na zahradní techniku a se zaměřením na techniku jako jsou sekačky, traktory, křovinořezy se řadí firma Namir a její zaměstanci pan David a Křivohlavý. Specialisté na křovinořezy a další technik se stali po mnoha letech znalostí těchto strojů, školeními a samozřejmě testováním.

Jak dlouho zahradní techniku a křovinořezy používáte?
S křovinořezy jsem se začal seznamovat po profesionální stránce od roku 2004, kdy jsem pracoval v známém železářství. Se sakačkou a další zahradní technikou jsem se setkával už jako malý kluk kdy na chalupě táta běžně sekačku používal. Křovinořezy tenkrát běžné nebyly tak jako teď.

Křovinořezy

Které stroje doporučujete častěji? Sekačky, traktory, křovinořezy?
Žací stroje dopočujeme podle pozemku zákaznika, jak často ho chce sekat a další faktory. Obecná odpověď neexistuje. Pokud bych měl doporučit pouze jeden stroj, doporučil bych křovinořez. Jedná o stroj, který poseče téměř vše je skladný, lze s ním sekat v jakémkoli sklonu pozemku. Přesto křovinořez není vhodný pro středně velké až velké pozemky. Sekat s křovinořezem 300 metrů čtverečních pravidelně bych nedoporučil. Na Tyto velikosti jsou vhodné sekačky.

Dobré křovinořezy se hodí nejen na trávu, ale i náletové křoviny či neudžované pozemky. Na kvalitní křovinořezy lze napojit příslušenství typu
 • vyvětvovací motorová řetězová pila
 • plotořez, plostřih
 • řetěz
 • ostrý pilový kotouč
 • struna (motorová kosa)
Když máte pořádný výkonný motorový křovinořez s minimálními vibracemi, můžete se strojem dlouhodobě pracovat.. Navíc to vypadá fakt dobře, když třeba běháte po městě a děsíte s křovinořezem lidi. Prodavačka v samoobsluze vám dá úplně všechno. Úplně všechno, jestli víte, co tím myslím.

Neexistuje nejlepší křovinořez

Nelze jednoduše vybrat nejlepší křovinořez. Jeden nejlepší křovinořez nemusí být nejlepší pro druhého. Záleží na tom, co přesně potřebujete. Pro běžnou práci jako je zmíněné sekání vystačí levnější modely značkky Hecht, pokud chcete výkon od pružení vibrací a možnost nástavců pořiďte si křovinořezy Dolmar a Hitachi.
zdroj: Test částěčně přebraný z http://abecedazahrady.dama.cz/

Kamna s termostatem

12. prosince 2011 v 10:37 Kamna

Kamna s termostatem

Krbová kamna s termostatickou regulací teplovodního výměníku pro ohřev vody v radiátorech jsou například kamna s výměníkem AIDAN 443. Jedná se o litinová kamna sálavá a klasická kamna na suché dřevo s vestavěným termostatem regulace sekundárního vzduchu (optimalizace spalování a zvýšení celkové provozní účinnosti). Kamen s termostatem je více druhů a lze si je vybrat u specializovaných prodejců.

Krbová kamna s termostatem

Tepelný výkon kamen s termostatem AIDAN 443 je 16 kW a výměník na teplou vodu má výkon 7,5 kW. Při záběhu kamen je nutné oběhový systém natlakovat na 3 bar, běžný tlak za provozu je již 1,5 baru. Termoregulace kamen s počívá v regulaci hoření díky uzaviratelným otvorem ve dvířkách. Pro kamna se termostatem je nutné mít průměr vnitřní komínu 15 cm (odkouření). Idální je litinová koura která má vnější rozměr u hrdla kamen 1700 milimetrů.
Ohnivzdorné topeniště je u krbových kamen Aidan je standardem. Popel lze vynášet bez nutnosti zasahovat do topeniště, díky samostatnému popelníku s ovladatelným roštem. Velmi rozměrné čelní sklo se samočistícím efektem. Svou výbavou a výkonem sahají krbová kamna Aidan na samý vrchol dané třídy. Krbová kamna Aidan s výměníkem vody a termostatem jsou velice podobná jako krbová kamna jako OBFN 446 ovšem doplněná teplovodním výměníkem. Oba druhy krbovových kamem vytopí v bez problému velký byt i větší domek. Běžná nejvýkonější krbová kamna s termostatem jsou Aidan v nejvyšší verzi. Tato krbová kamna dle výrobce jsou určená k spalování dřeva i uhlí (bez certifikace).
Krbová kamna klasického stylu v té nejvyšší výbavě nabízí kombinaci sálavého a cyrkulačního topení. Sálevavé a konvekční (studený vzduch od podlahy proudí průduchy v kamnech a tím se ohřívá) teplo je vhodné pro rovnoměrné vytápění místností. Krbová kamna mají ve výbavě dvoustupňovým spalováním zajišťujícím vysokou účinnost a v kombinaci termostem se stávají lídrem na trhu.
využito: http://www.dufakotle.cz/

Kamna

5. prosince 2011 v 16:25 Kamna

Kamna

využitö: http://www.kkk-zlin.cz/ a http://www.krbova-kamna.com/
Skvělá krbová kamna dodají teplo a pohodu. Hledáte nejen estetický, ale i ekonomický a navíc ekologický zdroj tepla? A už jste přemýšleli, že byste si domů pořídili krbová kamna? Mají několik výhod. Mohou vytápět i několik místností najednou. Vytápí s vysokou účinností. Poslouží všude tam, kde je obtížné, nebo nemožné zabudovat klasickou krbovou vložku. Krbová kamna lze umístit na chatu, chalupu, nebo do klasického interiéru.
 • Podívejte se na krbová kamna bez výměníku
 • Nabízíme také krbová kamna s výměníkem

Kamna

Kamna jsou sálavým zdrojem tepla. Dokáží účinně využít až 90% spalovaného dřeva a jsou tak díky své efektivitě vhodné i pro trvale obydlené budovy, jelikož tím klesají náklady na topení. Vyrábí se buď jednoduchá kamna bez výměníku, nebo s výměníkem, který dokonaleji využívá produkované teplo a zvyšuje tak efektivitu vytápění.

Moderní kamna i krby dokáží efektivně spalovat jak dřevo, tak i uhlí. Vysoká účinnost je dosažena kvalitním spalováním a hořením, čímž je je maximálně využito výhřevnosti otopu, což výrazně šetří náklady na topení. Do kouřovodu pak odchází méně zplodin, ty pak nezatěžují životní prostředí. Topení v moderních kamnech a krbech je levné a ekologicky šetrné, více než kdykoli předtím!

Kamna zahřejí i potěší. Sálavé teplo dřeva v kamnech nic nenahradí. Skvělá krbová kamna přinesou do vašich domovů pohodu a příjemnou atmosféru při pohledu na plápolající oheň. Nemají tak velké rozměry jako krby, ovšem na jejich účinnost to nemá vliv. Ta naopak dosahuje velmi dobrých hodnot, neboť jejich plášť je většinou tvořen z dobře akumulujícího materiálu. I krbovými kamny lze vytápět více místností, navíc k tomu nemusíme spalovat jen kvalitní kusové dřevo, ale i dřevěné a uhelné brikety.

Právě proto, že jsou krby tolik příjemné, říká se známé "rodinný krb". Je to v pravdě výstižné, jelikož krb, vždy býval něčím, kolem čeho se scházela celá rodina. Krb je vždy dominantou místnosti, ve které se nachází a krb často bývá také náležitě vyzdoben. Jen si představte krb, co se Vám vybaví? Křeslo, spoře osvětlená místnost, příjemná hudba a sklenka dobrého pití. Krb vyloženě nutí člověka se zastavit a uklidnit se. Je to opravdu velmi příjemné.

Kamna krbová

Potřebujete se zahřát anebo si udělat doma pěkný večer? K obojímu Vám jistě dobře poslouží krby i kamna. Ty jsou nedílnou součástí každého lidského obydlí již od dob, kdy člověk ovládl oheň. Krby i kamna svým sálavým teplem učiní z Vašeho obydlí příjemný a teplý domov i za chladného či mrazivého počasí, po více jak polovinu roku.

Pokud zvažujete nákup krbových kamen, kachlových kamen nebo krbové vložky, jste na správné adrese! Naše firma má s prodejem krbových a kachlových kamen letité zkušenosti. Podnikáme od roku 1997, kdy jsme jako rodinná firma, začínali z domu. Dnes máme vlastní prodejnu v Ostravě, několik skladů, zaměstnance a roční prodej se pohybuje v tisících kusech.

Ceny energií v posledních letech šplhají nahoru a vysávají lidem z rodinných rozpočtů ročně stovky až tisíce korun navíc. I to je důvod, proč se vracejí ke kamnům na tuhá paliva. Tuhé palivo je totiž pořád nejlevnější topení. Nová kamna mají vyšší účinnost, a tedy menší spotřebu paliv. Díky dokonalému spalování jsou šetrnější k životnímu prostředí.
Kamna moderní konstrukce mají velmi nízké hodnoty emisí tuhých částic. Můžete v nich topit s klidným svědomím. Většina výrobců splňují nejpřísnější evropské normy včetně NORDIC SWAN ECO-LABEL, kterou vyžadují v severských zemích. Krbová kamna navíc kromě zdroje tepla mohou být i zajímavým oživením vašeho interiéru.
Kamna jsou však nejen tepelným zdrojem, ale také krásným doplňkem, který udělá z Vašeho obydlí teplý domov. Pocit příjemně vytopeného domova, je pocitem bezpečí a pohody. Kamna se rozlišují na tyto základní druhy:
 • Peletová kamna
 • Krbová kamna
 • Kachlová kamna