Infrasauny

29. prosince 2011 v 11:44 |  Infrasauny
Infrasauny dokonale prohřejí váš organismus, a jsou tak vhodné před sportovní aktivitou, rehabilitací ale například i před pohybem v chladném prostředí. Infrasauna nepřehřývá organizmus jako klasická sauna. Infrasauny díky prohřátí kloubů a svalů omezují riziko jejich poškození při sportovních či rehabilitačních aktivitách.

Jak fungují infrasauny

Infrasauna prohřívá tělo pomocí sálavého infračerveného záření. Při tomto prohřívání se nezahřívá okolní vzduch, pracují stejně jako když slunce prohřívá planetu Zemi. Saunování je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními keramickými zářiči. Toto záření je neviditelné a lidským tělem je vnímáno jako teplo. Tímto saunováním se tělo prohřívá hluboko do svalových tkáních a k pocení dochází až při teplotě 50 °C.


Do infrasauny se instalují značkové keramické infrazářiče německé výroby ELSTEIN s odborným posudkem Ministerstva zdravotnictví a schválením Státního zdravotního ústavu. Tím tyto infrasauny vyhovují normám pro provoz ve zdravotnických i předškolních zařízeních. Infrazářiče zn.
Elstein vyzařují vlnovou délku infrazáření v průměru kolem 9,4 mikronů, což je optimální vlnová délka pro lidský organismus. Díky tomu je zabezpečena maximální efektivita saunovací procedury, včetně pocitu pohody s harmonizačním efektem pro tělo i duši.
Infrasauna poskytuje svým uživatelům radost ze saunování při relativně nízké teplotě. O nic však nebudete ochuzeni - s infračerveným teplem se dokonale uvolníte, vypotíte a zrehabilitujete celé tělo. Infrasauny jsou zároveň ideálním řešením pro ty z nás, kterým je klasická finská sauna ze zdrav. důvodů zapovězena.

K ovládání infrasauny používáme digitální řídicí jednotku INFRA RED SYSTEM, speciálně vyvinutou pro infrasauny tak, aby maximalizovala léčebný účinek infratechnologie s pracovním a vypínacím okruhem, který reguluje zvolenou teplotu a zároveň zabezpečuje jak tepelnou, tak léčebnou vlnovou délku. Infrasauny, které nemají takto řešenou regulační jednotku, jsou zařazeny do kategorie tepelných kabin v nižší cenové relaci (používají jednoduchou formu regulace a průmyslové tepelné zářiče). Celý systém má 3 stupně ochrany, což je nutný předpis pro provozování infrasauny. Infrasauna má neporovnatelně nižší provozní náklady než klasická finská sauna.

Rohové provedení infrasauny

Rohová infrasauna je oblíbený model, který po designové stránce působí velmi příjemným dojmem. Zároveň je tato infrasauna žádaná do menších prostorů, jako jsou např. koupelny, kde opticky nezmenšuje prostor. V nadstandardním provedení může být infrasauna doplněna o vyhřívanou lavici a solnou terapii, čímž se zkvalitní její rehabilitační účinky.

Infrasauny se prodávají
 • kabiny volně stojící,
 • vestavby do zcela obezděného prostoru
 • vestavby do částečně obezděného prostoru
 • základní typizovanou řadu
 • atypické sauny dle našeho zaměření
 • infrasauny do domácností
 • infrasauny pro veřejné saunování

Infrasauny z materiálů
 • severská borovice,
 • severský smrk materiál infrasauny,
 • kanadský cedr materiál,
 • topol, osika,
 • hemlock infrasauny,
 • případně další materiál dle individuálního přání
Venkovní materiál infrasauny
 • venkovní stěny možno obložit sádrokartonem
 • vnější povrch ošetřen lakem odolným proti vlhkosti a parám, možnost moření vnějších stěn
dveře celoskleněné, bezpečnostní, kalené, odstín bronz, případně dřevěné s částečným prosklením za příplatek

Infrasauny pro 2 osoby

Infrasauny pro dva lidi jsou prodávané v luxusním provedení Grand De Luxe. Infrasauna Grand De Luxe pro dvě osoby se dělají ve třech základních kombinacích, podle použitého dřeva a použitých zářičů:
 • Hemlock - keramické zářiče,
 • Hemlock - karbonové zářiče,
 • Cedr - karbonové zářiče.

Výhoda Infrasauny pro dvě osoby Grande De Luxe proti konkurenčním výrobkům je, že jsou vybaveny ionizátorem kyslíku, který slouží k zlepšení kvality vzduchu v infrasauně. Ne náhodou se nejvíce záporných iontů vyskytuje v blízkosti moří, vodopádů, hor, borovicových lesů a nebo ve vzduchu po bouřce.

Infrasauny pro 1 osobu

Infrasauna pro jednu osobu je vhodná do bytu a do menších prostorů. Vhodné infrasauny pro jednu osobu jsou sauny v luxusním provedení značky Grand De Luxe. Infrasauny Grand De Luxe pro jednu osobu se dělají ve čtyřech základních kombinacích, podle použitého dřeva a použitých zářičů:
Hemlock - keramické zářiče, Hemlock - karbonové zářiče, Cedr - keramické zářiče, Cedr - karbonové zářiče.
Výhoda Infrasauny Grande De Luxe proti konkurenčním výrobkům je, že jsou vybaveny ionizátorem kyslíku, který slouží k zlepšení kvality vzduchu v infrasauně.
Ionizátor kyslíku obohatí vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů (aniontů). Ionty, obsažené ve vzduchu mají velmi příznivý vliv na naše zdraví. Odborně se tyto částice nazývají anionty a podporují celkovou látkovou výměnu, pozitivně působí při odbourávání napětí a stresu a přinášejí tělesnou a duševní svěžest. Ne náhodou se nejvíce záporných iontů vyskytuje v blízkosti moří, vodopádů, hor, borovicových lesů a nebo ve vzduchu po bouřce.

Rohové infrasauny

Rohová Infrasauna je v poslední době stále oblíbenější pro její dobrou možnost umístění. Doporučujeme infrasauny v luxusním provedení značky Grand De Luxe, které jsou na výběr od základního modelu vyrobeného z kanadské jedle s keramickými zářiči až po luxusní provedení vyrobeného z cedru s karbonovými plošnými zářiči.

Každá infrasauna Grande De Luxe je vybavena ionizátorem kyslíku, který slouží k zlepšení kvality vzduchu v infrasauně. Tento přístroj obohatí vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů (aniontů). Ionty, obsažené ve vzduchu mají velmi příznivý vliv na naše zdraví. Odborně se tyto částice nazývají anionty a podporují celkovou látkovou výměnu, pozitivně působí při odbourávání napětí a stresu a přinášejí tělesnou a duševní svěžest.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stavkovanie stavkovanie | 16. září 2016 v 16:12 | Reagovat

Nyní je také na infrasauny velká sleva http://slevovykupon.net/p/pospeste-pro-3000-kc-slevy-na-infrasaunu/ .

2 Lagi Lagi | 29. listopadu 2016 v 7:44 | Reagovat

Jaké by to asi bylo, mít doma vlastní infrakabinu?

http://www.virivkysauny.cz/infrakabiny/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama