Kamna s termostatem

12. prosince 2011 v 10:37 |  Kamna

Kamna s termostatem

Krbová kamna s termostatickou regulací teplovodního výměníku pro ohřev vody v radiátorech jsou například kamna s výměníkem AIDAN 443. Jedná se o litinová kamna sálavá a klasická kamna na suché dřevo s vestavěným termostatem regulace sekundárního vzduchu (optimalizace spalování a zvýšení celkové provozní účinnosti). Kamen s termostatem je více druhů a lze si je vybrat u specializovaných prodejců.

Krbová kamna s termostatem

Tepelný výkon kamen s termostatem AIDAN 443 je 16 kW a výměník na teplou vodu má výkon 7,5 kW. Při záběhu kamen je nutné oběhový systém natlakovat na 3 bar, běžný tlak za provozu je již 1,5 baru. Termoregulace kamen s počívá v regulaci hoření díky uzaviratelným otvorem ve dvířkách. Pro kamna se termostatem je nutné mít průměr vnitřní komínu 15 cm (odkouření). Idální je litinová koura která má vnější rozměr u hrdla kamen 1700 milimetrů.
Ohnivzdorné topeniště je u krbových kamen Aidan je standardem. Popel lze vynášet bez nutnosti zasahovat do topeniště, díky samostatnému popelníku s ovladatelným roštem. Velmi rozměrné čelní sklo se samočistícím efektem. Svou výbavou a výkonem sahají krbová kamna Aidan na samý vrchol dané třídy. Krbová kamna Aidan s výměníkem vody a termostatem jsou velice podobná jako krbová kamna jako OBFN 446 ovšem doplněná teplovodním výměníkem. Oba druhy krbovových kamem vytopí v bez problému velký byt i větší domek. Běžná nejvýkonější krbová kamna s termostatem jsou Aidan v nejvyšší verzi. Tato krbová kamna dle výrobce jsou určená k spalování dřeva i uhlí (bez certifikace).
Krbová kamna klasického stylu v té nejvyšší výbavě nabízí kombinaci sálavého a cyrkulačního topení. Sálevavé a konvekční (studený vzduch od podlahy proudí průduchy v kamnech a tím se ohřívá) teplo je vhodné pro rovnoměrné vytápění místností. Krbová kamna mají ve výbavě dvoustupňovým spalováním zajišťujícím vysokou účinnost a v kombinaci termostem se stávají lídrem na trhu.
využito: http://www.dufakotle.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 8:01 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama