Leden 2012

Sekačky GTM

30. ledna 2012 v 17:33 Sekačky
Sekačky GTM nabízejí funkce získané zkušenostmi od profesionálních strojů. Sekačky GTM Vám naplní koš tak přesvědčivě. Výrobce De Wild vyrábí desítky let profesionální stroje zahradní techniky. Nasbírané zkušensoti dovolily implementovat poznatky i do designu sekaček pro běžné užívání.
Tráva je sekačkou nejprve narovnána speciálním hřebenem, který se skrývá pod nárazníkem, potom je useknuta širokým tvarovaným nožem z jakostní oceli. Díky šasi se speciálně upraveným tvarem pro co nejúčinnější proudění vzduchu je trávadopravena do širokého výhozového tunelu. Z zunelu je tráva vyhozena od objemného koše sekačky.

Kamna

30. ledna 2012 v 14:45 Kamna

Kamna

Na obrázku vidíte Kamna Guča.
Slovo Kamna je odvozováno od slova Kamy "kámen", původně "kamenné ohniště" nebo z italského slova camino "krb". Kamna je tepelné zařízení, pracuje na principu spalování pevných paliv. Zařízení se používá k vytápění nebo vaření.

Kamna jsou vyráběna z litiny, kamene nebo jiných nehořlavých materiálů. Kamna slouží jako katalyzátor hoření, kdy hořící materiál je umístěn na roštu. Kamna mohou regulovat množství přívodního vzduchu a tím urychlovat nebo zpomalovat hoření.
Kamna vyzařují teplí, že v kamnech vzniká spalováním paliva, hoření je chemický proces - oxidace. Při hoření je uvolňována chemická energie vázaná v palivu. Kamna v horní části mají takzvaný jazyk, který je olizován plameny a tím teplo plamenů je předáváno do "jazyka" kamen. Kamna odvádějí kouř a spaliny dále do vývodu a předává je do kouřovodu.
Některá kamna jsou vybavena systémem sekundárního spalování, kdy odcházející plyny jsou spalovány. Sekundárním spalováním se zvyšuje účinnost kamen. Kamna na jedno poleno dřeva vyzáří více tepla - vyšší efektivita spalování. Spaliny z kamen jsou odváděné kouřovodem do komína a odtud pak ven do venkovního prostoru.
Pod roštem na kterém dochází ke spalování dřeva je umístěná kovová nádoba zvaná popelník. Do kovové nádoby spadávají zbytky paliva které neshořelo. Tyto zbytky je obyčejný popel. Popel lze i dále využíván k hnojení či dalšími zpracování. Popel z elektráren je používán pro výrobu stavební tvárnic.
Rychlost hoření v kamnech je regulováno spodními dvířky respektive velikostí otvoru ve dvířkách, který přivádí vzduch do kamen. Spodní dvířka jsou umístěna pod roštem, zároveň slouží k čištění kamen.
Palivo kamen velice často slouží nejčastěji dřevo nebo uhlí, brikety a případně koks.
Horní část kamen a sporáků která je upravená k vaření se nazývá plotna. Plotna (plocha s kovovými tály) bývá je velice často vybavení specializovaných kamen vyrobených za účelem přípravy jídel a pokrmů, taková kamna se pak nazývají sporák (sporáková kamna).

Elektrocentrály lineární spalování

17. ledna 2012 v 16:30 Elektrocentrály
Lineární motory lze použít jako je elektrocentrála s využitím třeba zemního plynu nebo bioplynu, avšak současně se pro vytápění.

Elektrocentrály

Protože lineární motory disponují pouze s výstupním výkonem v elektrické formě, nabízí se elektrocentrála jako jeho základní aplikace.
Lze předpokládat zvýšení výkonové hustoty v porovnání s tradičním řešením ve formě motor-generátoru. Vzhledem k tomu, že pro řízení lineárního generátoru je bezprostředně nutný výkonový třífázový invertor, lze jej navrhnout a doplnit tak, aby frekvence kmitů LCE neovlivňovala frekvenci střídavého napětí na výstupu zařízení jak při výstupu jednofázovém, tak i třífázovém.


Elektrocentrály Hitachi

16. ledna 2012 v 17:01 Elektrocentrály

Kvalitní elektrocentrály Hitachi lze použít jako zdroj elektrické energie. Elektrocentrály Hitachi se používají tam kde není po ruce klasická zásuvka na 230V nebo 400V. Výkonné elektrocentrály Hitachi se používají i tam kde je potřeba záložní zdroj elektrické energie. Agregáty Hitachi nahrazují zdroj při výpadku proudu. Hitachi nabízí kvalitní stroje v široké nabídce.
Transportní elektrocentrály jsou vhodné pro zajištění osvětlení stánků, provoz audio sestavy, počitače a provoz soukromých akcí. Malé elektrocentrály jsou vhodné občasné používání. Velké elektrocentrály které jsou umístěné v rámu lze použít na staveništích, koncertech v terénu.

Hitachi E35MB elektrocentrála rámováElektrocentrála pracuje na benzín Natural , který pohání motor Mitsubishi GM 291. Motor Mitsubishi GM 291 dodává jmenovitý výkon elektrocentrály 2,8KW a maximální výkon elektrocentrály 3,5kW. 4-taktní motor má objem 296cm3 a maximální výkon motoru je 5,9kW.Existuje mnoho důvodů, proč se rozhodnout pro nákup elektrocentrály. POkud elektřina vypadne můžou nastat velké ztráty, například ve výrobě. Nebo stačí pokud nefungují počítače a tím většina řízení nefunguje. Elektrocentrály zajistí překlenovací období, pokud výpadek nastane. Elektrocentrály se používají u zahradních domků, Elektrocentrála E35 Hitachi lze použít do:
 • elektrocentrály pro chatky
 • elektrocentrály pro karavany
 • elektrocentrály pro lodě
 • elektrocentrály pro stavby

Odkazy

12. ledna 2012 v 12:03 Odkazy
Zajímavé odkazy na téma
Kamna, sklo, sprchy
Sprchové kouty Skleněné dveře Sklo pod kamna. Samozřejmostí je výroba atypických skel pod kamna přesně dle vašich požadavků. Sklenené dvere Konferenční skleněné stolky.

Sekačky, traktory
Sekačka na prodej na internetu i v kamenném obchodě. Sekačky a nebo zahradní traktory . Spřátelené blogy na: motorové pily, zahradní sekačky i traktory, zahradní traktory, , pily, makita Vrtačky, pily, rozbrus,
letáky.

Prodej zahradních traktorů

11. ledna 2012 v 15:54 Traktory
Podle čeho si vybrat zahradní traktor
Hydrostatická převodovka zahradního traktoru - mimořádně odolná a bezúdržbová převodovka. Vše se ovládá dvěma pedály (vpřed a vzad), automatické řazení neprovází žádné rázy. Manipulace s touto převodovkou je snadná a bez problému ji zvládne i dítě. Oproti mechanické převodovce (řadící páka), se kterou manipulace vyžaduje určitou zručnost, nedochází k opotřebení klínového řemene traktoru.

Sběr do koše traktoru - i když boční výhoz posečenou trávu řádkuje, dokáže nízkou trávu mulčovat, většina zákazníků NAMIR.CZ po různých zkušenostech končí u této varianty. Velikost sběracího koše ovlivňuje, jak často ho budete muset jezdit koš vysypávat.
Další informace na zahradní traktory

využito článku http://www.obydleni.cz/clanek/kategorie-zahrada/jak-vybrat-zahradni-traktor

sekačky, traktory, frézy, kamna

11. ledna 2012 v 15:42 Nezařazené články

Kamna


Jaká krbová kamna lze koupit, podle čeho kamna vybírat. Sporáky podle druhu topení na tuhá paliva. V kamnech lze topit dřevem, peletami či briketami. Typ paliva v kamench určuje i materiál kamen z kterých je vyroben. Kamna jsou součástí našich domovů od nepaměti, ale až v posledních letech se k nim vracíme. Návrat ke kamnům na tuhá paliva, způsobila cena plynu a elektriky.
Další články najdete na novém webu kamna, sekačky, traktory, frézy.


Zahradní traktory

Zahradní traktory jsou často nakupovány koncem kalendářního roku. Firmy nakupují zahradní traktory ze svých nevyčerpaných rozpočtů, kdy mají vyčleněné peníze na nákup strojů. Zahradní traktory také nabízejí prodejci zahrandí techniky. Vzhledem k zimní sezóně distributoři a dodavatelé nemají zahradní traktory naskladněné, nebo v omezeném množství. Proto se často lidé uchylují ke kvalitním českým traktorům značky Karsit. Karsit traktory jsou vyráběné v Jaroměři již řadu let. Kvalitní kostrukce, zavěšení kol, neošizené materiály a značkové motory Briggs & Stratton dělají ze zahradní traktory Karsit známou značkou. Traktory Karsit se vyrábějí i pod jinými značkami.
Další zajímavosti na zahradní traktory najdete na webu zahradni-traktor.blog.cz.

14.11.2011 13:58 - Zahradní stroje - trvalý odkaz

Vysavače listí a foukače listí

Vysavače listí a foukače jsou stroje které jsou vhodné pro úklid rozsáhlejších pozemků. Foukače listí bez problémů nahradí hrábě či košťata. Pro úklid listí lze na malé pozemky (dva stromy na zahrádce) využít rýžové koště. Ale pokud máte sklízet listí pod více jak deseti stromy, je rychlejší použít fukar listí, který má funkci i vysavače listí.
Levné fukary listí jsou pouze pro držení v ruce, dražší a kvalitní fukary disponují i zavěšením na ramena, jednoduchým směrováním hubice a odpužením vybrací.

Elektrocentrály Hitachi a Heron

Elektrocentrály Hitachi a Heron mají mnoho možných využití. Elektrocentrály jsou idální pro stány, chaty chalupy, stanování nebo pro lodě.
Elektrocentrály dokáží napájet vrtačky, motorové řetězové pily, sněhové frézy čerpadla, či sekací kladiva.
Elektrocentrály využijete i v domácnosti pro žehličky, počítače notebooky, ci kávovary.
Nové články o zahradní technice zde: zahradní traktory, sekačky, frézy, pily .

Řetězové motorové pily

Řetězové pily se prodávají ve stovkách modelů a v desítkách značek a desítkách výrobců. Řetězové (motorové) pily se často liší jen v názvu. Někteří neznačkový výrobci řetězových pil uvádějí výkony a technické informace nepřesně, či měřené dle svých kritérií. Renomovaní výrobci udávají výkony pil v zatížení, použíté motory jsou kvalitnější.
Některé řezězové pily jsou méně často reklamované. Jiní výrobci mají přísné reklamační podmínky a často reklamace motorové pily zamítají.
Při výběru řetězové motorové pily je vhodné si nechat poradit od nezávislého odborníka který má vyzkoušeno mnoho motorových pil. Následující video Vám může pomoc při výběru správné řětězové pily pro Vaše použití.
Další zajímavé články na zahradní techniku pily, frézy, traktory, sekačky.

Cub Cadet 524 swe

Cub Cadet 524 swe sněhová fréza
 • 208cc Cub Cadet ® OHV 4-takt motor pro zimní stroje jako jsou sněhové frézy
 • Zero-Turn Posi-Steer ™ Posilovač řízení sněhové frézy. Ovládání otáčení pomocí konečků prstů
 • 24 "Clearing šířka
 • 21 "Sací výška sněhové frézy
 • Tlačítko elektrický startér frézy Cub Cadet 524
 • 6 vpřed / 2 vzad pojezd
 • 4-Way Pitch Control a padák rotace
 • Deluxe oceli Kompaktní boty a holení deska
 • In-Dash světlometů - světla
 • 15 "x 5", X-TRAC ™ pneumatiky kolové sněhové frézy
 • Ultra vysoké molekulární hmotnosti COOL BLUE Nastavitelná ™ / vratná smyku obuv
 • 50 států ptodává Cub Cadet 524 swe
 • 2-rok omezená záruka domácnostní a 1-rok Komerční záruka
Jedna z nejluxusnějších sněhových fréz je Cub Cadet 524 swe této velikosti na trhu. Veškeré ovládání technických prvků na sněhové fréze je umístěno na ovládacím panelu tak, aby ovládání sněhové frézy bylo pro obsluhu co možná nejjednodušší. Nastavování směru a úhlu výhozu bez nutnosti přerušení jízdy je zajištěno čtyřsměrným joystickem přímo na ovládacím panelu. I tento nejmenší příslušník řady Cub Cadet od výrobce MTD je vybaven vyhříváním rukojetí a velice sofi stikovaným systémem posilového řízení - pomocí dvou prstů bude sněhová fréza plně pod kontrolou!

Sněhové frézy skladem

Pokud hledáte sněhové frézy které jsou skladem, je vhodné najít prodejce, kteří informují o skladech. Sněhové frézy jsou momentálně skladem tyto. Vega sněhové frézy Murray sněhové frézy, Hecht sněhové frézy.

Hecht se řadí mezi levné sněhové frézy se širokou servisní sítí po celé ČR. MTD sněhové frézy jsou kvalitní sněhové frézy. Značka Vega se řadí typově k značce Hecht.

Naskladněné štípače na dřevo HL1200e

Štípače na dřevo HL 1200e jsou již v České republice a jsou dostupné na skladech. Jelikož poptávka po těchto štípačích je veliká, je velice pravděpodobné, že budou ihned rozebrány.
Štípačky na dřevo značky Scheppach pod které spadá štípačka HL1200e patří mezi kvalitní stroje.

05.10.2011 17:20 - Sněhové frézy - trvalý odkaz

Frézy skladem?

Na prodejce sněhových fréz často přicházejí dotazy na dostupnost, které frézy jsou dostupné.
Za dostupné se považují ty sněhové frézy které jsou v České republice a je možné dopravit zákazníkovi do týdne.
Velice často se stává, že frézy sice dostupné jsou, ale jsou již předobjednané od jiných zákazníků či koncových prodejců. Značky MTD či Cub Cadet jsou rozebrané ještě aniž by byly na cestě do ČR. Distributoři přislíbí dodání fréz, ale dodací lhůty se mohou změnit z týdnů i na měsíce.
Aktuální dostupnosti sněhových fréz pro začátek října 2011 na webu snehove-frezy.webnode.cz/
Další informace o sněhových frézách na blogu sněhové frézy - traktory.

Nové články na novém webu

Vzhledem k zrušení celého serveru sblog.cz , budou se nové články objevovat na nových stránkách zahradní traktor blog.

Sněhové frézy pro kraj Vysočina

Sněhové frézy jsou vyráběné v různých kvalitách a provedeních. Sněhové frézy mohou být vyráběné, tak aby byly co nejlevnější, ale jejich kvalita zřídka kdy přežije 3 roky. Pokud koupíte nejlevnější sněhovou frézu někde v Lidl či Penny, můžete se také rozloučit se servisem. Osvědčení výrobci mají síť servisů a pozáručních opraven. Distributoři tyto servisy udržují a zásobují náhradními díly nejen na sněhové frézy. Pokud máte zájem zjistit novinky, diskutovat nebo zjistit recenze sněhových fréz, doporučuji navštívit web sněhové frézy na webnode.
Další články na sněhové frézy na blogu.

15.09.2011 15:05 - nezařazeno - trvalý odkaz

Zrušení Sblog.cz

Zrušení sluzby sblog.cz

odesláno v 14 zář 2011 17:34
Dobrý den, dnes se na webu lide sblog.cz objevila tato informace
Vážení uživatelé,
k datu 31. 12. 2011 bude provoz služby Sblog.cz ukončen.
Zakládání nových blogů je nyní zakázáno. Pokud máte registrovaný aktivní blog, můžete si ho před zrušením služby zálohovat z menu "Záloha mého blogu".
Co to znamená? Sblog bude zrušen včetně mích stránek? Bude se moci někam stránky přesměrovat? Stránky budou dále běžet, ale již je nepůjde aktualizovat, či upravovat? Co najdu pokud otevřu URL adresu mojich stránek?
zpět nahoru
admin..@..... Helpdesk moderátor Příspěvky:128

Re: Zrušení sluzby sblog.cz

odesláno v 15 zář 2011 08:29
Dobrý den,

Znamená to, že k 31.12.2011 dojde ke kompletnímu ukončení (zrušení) této služby. Veškerý obsah blogu (příspěvky, nastavení, css, kategorie...) tedy bude k tomuto datu odstraněn a tedy nepůjde ze zrušeného blogu nikam odkazovat, neboť zmizí všechna nastavení, zdrojový kód služby a všechny možnosti, které byly na HP blogu (sblog.cz) do této doby k dispozici.

Uživatelé mají proto možnost, si příspěvkový obsah zazálohovat (uživatelé se stávajícím blogem najdou tento odkaz na HP Sblogu či v navigačním sloupci s odkazy pro práci s blogem)

Stávající url blogů po této době nebude nikam směrovat, tedy se neukáže nic (zřejmě chyba 404).
-----
xxx: Je mi líto, ze strany technické podpory nelze v tomto směru učinit nic. Informaci jsme obdrželi stejně jako uživatelé. Více než záloha sblogu poskytována bohužel není.
xxx: Proč po tolika letech spokojeného provozu najednou sblog končí? Nelze ho alespoň nechat běžet bez možnosti další aktualizace?
xxx: Na otázku proč je sblog rušen bohužel nemůžeme odpovědět. V blízké době bude dle informací jenž jsme dostali vydáno oficiální prohlášení, kde bude důvod jistě zmíněn.
---------------
RE: Sblogy
Sblog bude zrušen bez náhrady. Důvodů ke zrušení je několik. Deníčky už nejsou "in", což se projevuje na mizivé návštěvnosti služby, počtu příspěvků i komentářů uživatelů. Nebudeme si nalhávat, že lidé vlastně blogují na Facebooku nebo jiných, podobných službách. Záměrně chceme na Lidé.cz počet nabízených služeb omezit a soustředit se na vývoj těch silných, mezi kterými je například Chat, Seznamka, Diskuze.
Pokud jde o zálohu blogů, dá se zmigrovat na jiné blogovací služby nebo systémy, např. Wordpress.

Pokud se budeme bavit o číslech, počet aktivních blogů (minimálně s jedním příspěvkem je cca 3500), což je vzhledem k 2,7 milionům registrovaných uživatelů opravdu málo.

Sněhové frézy Vega

Sněhové frézy Vega jsou dovážené firmou Vgarden. Tyto sněhové frézy jsou dovážené z východních Asijských zemí. Sněhové frézy Vega mají v široký servisní zázemí po celé České republice. Servisů je více jak 30 od Aše po Třinec. Sněhové frézy jsou vhodné pro většinu území České republiky, ale nejsou vhodné pro hory a území kde by byla sněhová fréza Vega používaná vícekrát týdně po 3 měsíce. Pravděpodobnost, že se fréza Vega porouchá při pravidelném použití je vyšší než u sněhových fréz vyrobených v Kanadě či Evropě.
Příklad servisních míst (servis) sněhových fréz Vega pro Prahu:
 • Servisní středisko (servis) typ A - provádí záruční i pozáruční servis na veškerou zahradní techniku distribuovanou firmou V-GARDEN bez ohledu na místo jejího zakoupení, toto servisní středisko tedy přijímá na servis jakýkoliv výrobek distribuovaný firmou V-GARDEN.
 • Servisní středisko typ B - servisuje pouze ty sněhové frézy Vega které byly koupené v prodejně Vgarden.


Název Město Adresa Telefon Typ servisu*
 • SEFA Praha 21 Starokolínská 1685, 190 16 281970730 Servis B
 • EPROFI.CZ Praha 3 Koněvova 2429/160, 130 00 739469906, 222523380 Servis B
 • Josef Pecháček Praha 6 Matějská 2352/76, 160 00 Servis A
 • Ing. Radek Koblic Praha 6 Makovského 1205/31, 163 00 603410188 Servis B
 • Ing. Bohumila Koblicová - INTECO Comp Praha 6 - Řepy Makovského 1205/31, 163 00 565443350 Servis B
 • A-Z brusivo a nářadí s.r.o. Praha 9 Kolbenova 961/27d, 198 00 284828576 Servis B
 • Gakaho s.r.o Praha 9 Pod Pekárnami 262/15, 190 00 283 892 462 Servis B
 • MOTOR - ELPIS s.r.o. Praha-Čakovice Krystalová 470/7, 196 00 283 932 544 Servis A

Sněhové frézy

Sněhové frézy - zahoďte sněhové lopaty. Se sněhovými frézami se odklízení sněhu stává zábavou, sněhové frézy CubCadet či MTD od jsou enormně výkonné, absolutně spolehlivé a bezpečné, přitom s nimi lze snadno manipulovat. Při výběru sněhové frézy máte volbu mezi různými způsoby pohonu, dokonce řízenými pásy, různými výkony a pracovními záběry. Je lepší se vždy poradit s odborníkem, která fréza je pro Vaše použití vhodná.
Diskuse testy na sněhové frézy.

Štípače na dřevo

Doporučení prodejce Necas-zt
Vertikální štípače, jsou to již robustní stroje o váze nad 100 kg, které jsou vybaveny kleštinami, do kterých se zafixuje poleno pomocí rukojetí, čím se zabrání případnému odlétnutí rozštípnutých částí do stran.
Teprve tlakem na obě rukojeti směrem dolů se uvede v činnost štípací klín štípače. U obou typů je samozřejmostí, že při uvolnění alespoň jedné rukojeťi okamžitě vyjíždí štípací klín zpět do výchozí polohy. Štípací tlak štípače je tlak je od 6 tun do cca 20 tun a délkou polena až do 140 cm.
Horizontální štípače, jsou velmi skladné a kompaktní. Váží kolem 50 kg a hodí se k dělaní menších kusů palivového dřeva do průměru 25 cm a délky půl metru. Nejprodávanější štípače štípač Scheppach LS 600, štípač Sheppach Ox t500, štípač WoodSter LH 52, které jsou standardně vybyveny stojany. V této kategorii je praktické použití motorů s příkonem 220 V a výkonem okolo 2000 W. Jsou to ale pořádní pracanti, dokáží vyvinout štípací tlak až 6 t.

reklama: Nejprodávanější štípače. Štípač Scheppach HL 800, štípač Scheppach HL 1000, štípač WoodSter LV 80, štípač WoodSter LV 90, štípač WoodSter LV 70 m, štípač WoodSter LV 100.

Nákup zahradního traktoru

Co při zahradního traktoru nákupu preferovat

Hydrostatická převodovka zahradního traktoru - mimořádně odolná a bezúdržbová převodovka. Vše se ovládá dvěma pedály (vpřed a vzad), automatické řazení neprovází žádné rázy. Manipulace s touto převodovkou je snadná a bez problému ji zvládne i dítě. Oproti mechanické převodovce (řadící páka), se kterou manipulace vyžaduje určitou zručnost, nedochází k opotřebení klínového řemene traktoru.

Sběr do koše traktoru - i když boční výhoz posečenou trávu řádkuje, dokáže nízkou trávu mulčovat, většina zákazníků NAMIR.CZ po různých zkušenostech končí u této varianty. Velikost sběracího koše ovlivňuje, jak často ho budete muset jezdit koš vysypávat.
Další informace na zahradní traktory

využito článku http://www.obydleni.cz/clanek/kategorie-zahrada/jak-vybrat-zahradni-traktor

30.08.2011 15:55 - Sněhové frézy - trvalý odkaz

Kvalita a cena sněhových fréz

Porovnání mezi kvalitou a cenou v oblasti sněhových fréz. Levné čínské sněhové frézy v porovnání s kvalitními sněhovými frézami americké výroby na videu. Prohlédněte si videa sněhových fréz od profesionálního prodejce na sněhové frézy, který Vám při výběru poradí.

Srovnání sněhové frézy

Sněhové frézy a jejich rozdíly v technickém vybavení a používání. Představení kvalitní i méně kvalitní sněhové frézy.

Prohlédnout výrobky z videa:

Travní traktory na jak vysokou trávu?


Maximální výška sečené trávy
Jak používat traktory na vysokou trávu? Zahradní traktor traktůrky, či travní traktory jsou jiným názve pro stále jeden stroj. Jedná se o motorový stroj vyrobený za účelem sečení trávy stejně vysoké jakou poseče klasická rotační sekačka.
Zahradní traktory sekají trávu vysokou do cca 30 cm! Vyšší nebo hustou trávu již zahradní traktory špatně sečou nebo vůbec. Zahradní traktor je vlastně sekačka na které se sedí a ovládá. Způsob sečení a sběru trávy je velice podobný jako u klasické sekačky.
Traktory stejně jako sekačky mají některé vlastnosti navíc, dokáží trávu nejen sbírat do koše, ale vyhazovat bočním nebo zadním výhozem na zem. Dále traktory mají funkce mulčovače, kdy je tráva rozsekána na malé kousky poté zůstane ležet na zemi.
K zahradním traktorům lze připojit sněhové frézy, vozíky na trávu či listí, nástevec na sběr trávy, či rotační kartáče.

Elektrocentrály

11. ledna 2012 v 13:48 Elektrocentrály

Elektrocentrály

Elektrocentrály Heron, Gesan, europower

Značka elektrocentrál Heron se u nás zapsala jako výrobce elektrocentrál s dobrou kvalitou za konkurenceschopné ceny. Výhodou je široce dostupný servis. Přenosné invertory značky Heron jsou alternativou k podobným elektrocentrálám značek ITC Power a Europower z naší nabídky.
Nabízejí nízkou spořebu, kvalitní výstupní proud pro napájení elektroniky a širokou servisní síť po celé ČR.

Profesionální elektrocentrály španělského výrobce Gesan jsou díky své robustní konstrukci, širokému spektru výkonových variant a trvanlivým motorům Honda GX nasazovány především na stavbách a dalších profesionálních podmínkách. Profesionální španělské elektrocentrály značky Gesan bývají díky své robustní konstrukci, širokému spektru výkonových variant a trvanlivým motorům Honda GX a Vanguard využívány především na stavbách. Nabídka jednofázových i třífázových elektrocentrál Gesan ale uspokojí poptávku po jakékoli aplikaci. Jsou vhodnou volbou všude tam, kde je vyžadován provoz elektrocentrály po celou pracovní dobu, každý den.

Elektrocentrály Europower

Elektrocenrály Europwer často bývají nasazovány jako záložní zdroje do nemocnic, počítačových středisek apod. Ke všem třífázovým centrálám Europower lze dokoupit automatiku pro automatický start při poklesu proudu v síti. Belgický výrobce Europower patří mezi skutečné špičky v oboru. Elektrocentrály značky Europower využívají motory Honda, Kabuto a Vanguard a vyznačují se nekompromisní spolehlivostí a výdrží.
Ke všem elektrocentrálám Europower lze dokoupit příslušenství pro automatický start a používat je pak jako automatizované záložní generátory při výpadcích napětí.
Pro kompletní nabídku Europower lze stáhnou katalog z internetu.Prověřené záložní zdroje, dodávány přímo na místo určení včetně montáže a zprovoznění. Kompletní set obsahuje zdroj, odhlučněnou kapotáž, přípravu pro ATS, rozvaděč ATS se stykači a řídící elektronikou.

Elektrocentrály ITC Power

Benzínové a naftové elektrocentrály výrobce ITC Power jsou levným zdrojem energie. Uplatní se především v hobby použití na chatách, ale i při příležitostném profesionálním použití. Všechny mají funkci AVR. Pozornost zaslouží i odhlučněné diesel elektrocentrály DG6000SE, ke kterým na našem trhu prakticky neexistuje alternativa.
zdroj info: http://www.profi-elektrocentraly.cz/

Sklo pod kamna

9. ledna 2012 v 15:41 Kamna

Sklo pod kamna


V nabídce na trhu mnoho tvarů skel pod a před krbová kamna či klasická kamna. Lze si objednat sklo před krbová kamna podle svých rozměrů či atypické tvary. Existují firmy co Vám vyrobí sklo pod kamna přesně dle vašich požadavků. není problém vytobit sklo pod kamna kruhové, čtverec, obdélník, půkruh, sklo do rohu. Lze vyrobit i sklo s dírou na komín.
 • Sklo pod kamna 6mm
 • Sklo pod kamna 8mm
 • Sklo pod kamna 10mm
 • Sklo pod kamna 12mm
 • Sklo pod kamna 15mm
Výrobce skel je třeba http://www.sklomat.cz/


 • Můžete si vybrat sklo přesně takové jaké potřebujete, vaše přání je předem splněno.
 • Výběr z různých barevných variací tak aby sklo ladilo s vaším interiérem.
 • Změníme tvar nebo rozměry dle vašeho návrhu.
 • Zasíláme na dobírku za 200,- Kč po celé ČR (platí pro sklo 6 a 8mm)
 • Více než 250 typů

Kamna, krbová, kachlová

5. ledna 2012 v 18:04 Kamna
Krbová a kachlová kamna používají k předávání tepla velké keramické nebo jiné akumulační plochy. Krbová kamna s výměníkem teplé vody používají k šíření tepla vodu, která cirkuluje v teplovodním systému (ústřední domovní topení, radiátory). Akumulační plochy a teplovodní systém se zahřívá až na teplotu 70°C. Některá krbová kamna se mohou zahřívat i nad teplotu 70°C v akumulačních plochách. Keramická kamna mají teplotu akumulačních ploch nižší, jedná se o cca 50°C a proto nevysouší vzduch jako krbová kamna.

Sálání - sálavé teplo kamen

Kamna vydávají teplo, které cítíme jako intenzivně prohřívanou část těla směřovanou ke kamnům. Teplo které cítíme je sálání(elektromagnetické vlnění). Takto předávané teplo cítíme velmi podobně jako teplo od slunce. Sálavé teplo primárně ohřívá předměty na které dopadá, ohřívání vzduchu je minimální. Elektromagnetické vlnění (infrazáření) se šíří všemi směry a proto i teplo rovnoměrně vyhřívá místnost. Proto se říká teplo rodinného krbu kterého se zahřeje celá rodina, na rozdíl od radiátorů, kam si členové rodiny těžkou sednou jako kolem kamen. Krbová kamna mají relativně vysokou teplotu, proto hrozí popálení. Před kamny je potřeba chránit děti, psy a další členy domácnosti, jakožto dostatečné vzdálenosti držet i předměty které mohou snadnou vzplanout.