Jak poznat kvalitní elektrocentrály

2. ledna 2012 v 15:59 |  Elektrocentrály

Jak poznat kvalitní elektrocentrály?


Kvalitní elektrocentrály od renomovaných prodejců a ne-kvalitních výrobců poznáte tak, že uvádějí přesné a nezkreslené informace. Kvalitní elektrocentrály pokud zatížíte na plné jmenovité zatížení, nepracují na pokraji svých sil. Kvalitní elektrocentráky poznáte tak, že uváděné technické parametry splní s rezervou.

Mezi kvalitní elektrocentrály s nezkreslenými údají se řadí Heron, Hitachi a pro hobby použítí také Woodstar. Tyto elekrocentrály jsou spolehlivé a už v sériové výbavě jsou vybavené moderními technologiemi, které jsou obvykle dostupné jen jako nadstandardní výbava za příplatek.

Všechny industriální elektrocentrály jsou vybavené automatickým elektronickým systémem vyrovnávání napětí AVR (Automatic Voltage Regulation) a díky kvalitě výstupního napětí (vyhlazení do max. 5%) tak umožňují napájení i citlivých elektronických zařízení.

V základním technickém vybavení elektrocentrály s jmenovitým výkonem nad 2kilowat, je také digitální počítač provozu motoru - čítač motohodin. Počítač hodin elektrocentrály upřesní čas kdy jít elektrocentrálou do servisu.
Všechny elektrocentály jsou vybavené automatickým systémem kontroly stavu oleje, který v případě nízké hladiny motor vypne a zabrání tak jeho poškození.

Tvary a typy elektrocentrály


Elektrocentrály a jejich tvar se rozlyšuje na dva základní tyty podle kontrukce:
  • rámové elektrocentrály
  • přenosné kompaktní elektrocentrály
Kvalitní rámové elektrocentrály využívají synchronní alternátory s kvalitním měděným vinutím, odolným tepelným náporům při dlouhodobé zátěži. Rámové elektrocenrály mají tvar kvádku, kdy trubky tvoří ochranu proti poškození a pro lepší transport. Rámové elektrocentrály bývají masivnější než přenosné a také bývají třífázové. Konstrukce rámové elektrocentrály není nutné speciálně uzemňovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heng Pfeng Heng Pfeng | E-mail | 8. července 2012 v 14:10 | Reagovat

"Kvalitní elektrocentrály od renomovaných prodejců a ne-kvalitních výrobců poznáte tak, že uvádějí přesné a nezkreslené informace." = to znamená že když já jako MADE IN CHINA výrobce šmejdovejch elektrocentrál které montuje moje chromá babička a slepej brácha někde na předměstí Nankingu, stačí když dodám českému zákazníkovi "přesné a nezkreslené informace" a mé nepodarky budou najednou KVALITNÍ ELEKTROCENTRÁLY??? Dík za odpověď, bude to klíčovej moment pro moji marketingovou strategii. Ať žije kvalitní asijská produkce!!!

2 cheap ivory dresses cheap ivory dresses | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 3:17 | Reagovat

Nice post. I be taught one thing tougher on different blogs everyday. It would at all times be stimulating to read content from other writers and follow somewhat one thing from their store. Id want to use some with the content on my blog whether or not you dont mind. Natually Ill give you a hyperlink on your net blog. Thanks for sharing.
http://www.elsedress.org

3 Lubosik Lubosik | 25. srpna 2014 v 22:29 | Reagovat

Hodně bych koukal i na recenze - já jsem třeba maximálně spokojen s touhle http://penzo-zahrada.cz/elektrocentraly-k_10633/heron-egm-60-avr-3e-benzinova-elektrocentrala-z_51704/ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama