Květen 2013

Sekačka Vega 46 HWX recenze

20. května 2013 v 15:54 Sekačky
Sekačku Vega 46 HWX máme asi 14 dní. Původně jsme se rozmýšleli nad Hechtem 548. Hecht byl ve srovnání sekaček na Heureréce na prvním místě. Možná proto nebyla sekačka k sehnání.
Proto došlo na druhou sekačku v pořadí na Vega 46 HWX 5in1. Pral jsem se prodejců v Namiru, kteří mluvili o tom, že by to mohlá být dobrá kopie Dolmaru (už nevím jestli mluvili o Hechtu či Vega). Jelikož neměli ani jednu, přišla volba na prodejce Nakupka.cz. Zde měli takovej bordel, že ani nevěděli jakou sekačku mají na obchodě...

Vega 46

Po týdenních peripetiích byla sekačka Vega 46 5in1 od nakupky doma. S horším očekáváním levného výrobku, který má pět funkcí v jedné ceně jsme otevřeli krabici.
Montáž sekačky nebyl takový problém, ale návod mohl být názornější. Více méně se přidělá jen madlo a táhla plynu a pojezdu. Nalije olej a benzín Natural 95 či 98.
Sekačka Vega nad očekvání dobře plní koš trávou. Koš se dobře nasazuje díky mírně nadzvihlému krytu,dobře se vysypává. Mohu srovnat s košem vertikutátoru Alko 32, který se velmi blbě nasazuje.
Nikdy si nevšimnu, že je koš plný i když je tam "kontrolka". Sekačka je těžší (ale to bude zvykem na elektrickou).
Boční výhoz funguje dobře na řídko až středně hustou trávu trávu cca 25cm vysokou. Tráva líta cca 40cm bokem - teď mám zadělný barák. Příště budu vědět:-) .
Mulčování vlhké trávy nedoporučuji - sekačka se dusí. Šasí má v sobě takovou dutinu kde se tráva při mulčování drží, mohlo to být lépe vymyšlené. Pro sekání trávy by mohli být napsané, alespoň základní instrukce sekání.
Po čtvrtém sekání začalo vrzat asi kolo (snad to nebude převod). Zatím jsem se na to nepodíval.
Startování čínského motoru jde trochu ztuha, ale vždy chytne. Šasí jsem čistil napojením na hadici (klasická montáž rychlospojkoup), bez valného úspěchu. Mokrou trávu bylo potřeba vydat rukou. Zbytek trávy shnil!
Mám výšku cca 183cm a pro mne je madlo ve výšce Ok. Jde dát níž pro menší osoby.
Táhlo "plynu" se musí držet dost pevně, možná to jde poladit. V návodu bylo jen ladění pojezdu. Při skládání madla. se musí vyšroubovat dvě křídlové matky.
Celkově jsem se sekačkou Vega 46 spokojen. Abych nezapoměl na terén, sekačku používáme na zahradě cca 750metrů čtverečních v mírné kopci, mnoha stomy a teréními nerovnostmi.
Benzínová sekačka na trávu Vega 46 hwx 5 v 1 obrázek od nákupky.