Kamna

Oprava starých kamen

9. dubna 2014 v 17:05
Máte doma stará kamna na dřevo či tuhá paliva, která vám zabírají místo a nevíte co s nimi? Pokud vlastníte nějaký vzácný exemplář, byla by velká škoda se starých kamen zbavovat. Místo toho je můžete vložit do rukou orpavářů, kteří vám ze starých zašedlých kamen vytvoří umělecké dílo.

Opraváři pomocí uměleckých a řemeslných postupů dokážou upravit dílo tak, aby byla co nejlépe a nejvíce zachována jeho původní estetická hodnota. Při opravě starých kamen je nutné zachovat historické hodnoty, kterou dílo má.

Krbová kamna Obi

27. ledna 2014 v 12:04
Krbová kamna Obi značky Magna 2 jsou za akční letákovou cenu 4590Kč. Tato krbová kamna mají výkon 7,2 kWatt a horní průměr do komínu (vývod) 1500milimetrů (15centimetrů)
Ke krbu (kamnům) je zdarma krboý koš kovový na polena.
Kamna Magna 2 mají prosklená přední dvířka. Pod topeništěm je prostor na odložení paliva. Lze topit
 • dřevem v maximální délce 30cm,
 • dřevěnými briketami,
 • hnědouhelnými briketami

Zvolte správnou klimatizaci do domácnosti

24. června 2013 v 12:05 | Remko
Už vás doslova obtěžují slunné a horké dny, které utváří ve vaší domácnosti nesnesitelné teplo a dusno? Rádi byste s tímto nešvarem efektivním způsobem s horkem zatočili? V tom případě by mohly být adekvátní volbou moderní a praktické klimatizace.
Zařízení, která nabývají dvou nejzákladnějších podob a s nimiž můžete docílit výše zmíněného. Jde o elektronické zařízení, které je schopno ve velice krátkém čase, zajistit teplotu v místnosti na tu předem určenou. V případě většiny modelů si však můžete dopřávat i opačného procesu, tedy přitápění. To se naopak hodí hlavně v zimním a chladném období kdy odhazujete sníh.

Jaké máme druhy klimatizace?

Z pohledu fyzického rozlišujeme dva typy klimatizace. Jsou to produkty mobilní a nástěnné.

Mobilní klimatizace je taková, kterou je možné bez sebemenšího problému, přesouvat mezi jednotlivými místnostmi. Je opatřena kolečky a přiměřenou váhou, která umožňuje velice snadnou manipulaci. Součástí tohoto produktu je většinou i odvodní hadice pro přebytečný kondenzát, kterou je třeba vyvést ven, buď speciálním otvorem ve zdi, nebo otevřeným oknem. Existují však mobilní klimatizace, které zajišťují automatické vstřebávání tohoto kondenzátu.

Opakem tohoto provedení jsou nástěnné klimatizace, tedy ty, jež jsou primárně připevněny ke stěně. Jejich výkon a účinnost bývá povětšinou větší, než u zmiňovaných mobilních variant. Jejich nedílnou součástí musí být druhá část chladicí jednotky, která je umístěna venku.

Moderní design a dálkové ovládání klimatizace

Ať už si zvolíte to či ono vyhotovení, vždy se můžete spolehnout na to, že klimatizace budou mít jedinečný a nadčasový design, který dokonalým způsobem zapadne do vašeho interiéru. Dálkově ovládané prostředky, s nimiž přežijete i ty největší horka, jež doprovázejí letní sezónu. Chlaďte se rychle a efektivně. Více o klimatizacích na www.remko.cz

Kamna

30. ledna 2012 v 14:45

Kamna

Na obrázku vidíte Kamna Guča.
Slovo Kamna je odvozováno od slova Kamy "kámen", původně "kamenné ohniště" nebo z italského slova camino "krb". Kamna je tepelné zařízení, pracuje na principu spalování pevných paliv. Zařízení se používá k vytápění nebo vaření.

Kamna jsou vyráběna z litiny, kamene nebo jiných nehořlavých materiálů. Kamna slouží jako katalyzátor hoření, kdy hořící materiál je umístěn na roštu. Kamna mohou regulovat množství přívodního vzduchu a tím urychlovat nebo zpomalovat hoření.
Kamna vyzařují teplí, že v kamnech vzniká spalováním paliva, hoření je chemický proces - oxidace. Při hoření je uvolňována chemická energie vázaná v palivu. Kamna v horní části mají takzvaný jazyk, který je olizován plameny a tím teplo plamenů je předáváno do "jazyka" kamen. Kamna odvádějí kouř a spaliny dále do vývodu a předává je do kouřovodu.
Některá kamna jsou vybavena systémem sekundárního spalování, kdy odcházející plyny jsou spalovány. Sekundárním spalováním se zvyšuje účinnost kamen. Kamna na jedno poleno dřeva vyzáří více tepla - vyšší efektivita spalování. Spaliny z kamen jsou odváděné kouřovodem do komína a odtud pak ven do venkovního prostoru.
Pod roštem na kterém dochází ke spalování dřeva je umístěná kovová nádoba zvaná popelník. Do kovové nádoby spadávají zbytky paliva které neshořelo. Tyto zbytky je obyčejný popel. Popel lze i dále využíván k hnojení či dalšími zpracování. Popel z elektráren je používán pro výrobu stavební tvárnic.
Rychlost hoření v kamnech je regulováno spodními dvířky respektive velikostí otvoru ve dvířkách, který přivádí vzduch do kamen. Spodní dvířka jsou umístěna pod roštem, zároveň slouží k čištění kamen.
Palivo kamen velice často slouží nejčastěji dřevo nebo uhlí, brikety a případně koks.
Horní část kamen a sporáků která je upravená k vaření se nazývá plotna. Plotna (plocha s kovovými tály) bývá je velice často vybavení specializovaných kamen vyrobených za účelem přípravy jídel a pokrmů, taková kamna se pak nazývají sporák (sporáková kamna).

Sklo pod kamna

9. ledna 2012 v 15:41

Sklo pod kamna


V nabídce na trhu mnoho tvarů skel pod a před krbová kamna či klasická kamna. Lze si objednat sklo před krbová kamna podle svých rozměrů či atypické tvary. Existují firmy co Vám vyrobí sklo pod kamna přesně dle vašich požadavků. není problém vytobit sklo pod kamna kruhové, čtverec, obdélník, půkruh, sklo do rohu. Lze vyrobit i sklo s dírou na komín.
 • Sklo pod kamna 6mm
 • Sklo pod kamna 8mm
 • Sklo pod kamna 10mm
 • Sklo pod kamna 12mm
 • Sklo pod kamna 15mm
Výrobce skel je třeba http://www.sklomat.cz/


 • Můžete si vybrat sklo přesně takové jaké potřebujete, vaše přání je předem splněno.
 • Výběr z různých barevných variací tak aby sklo ladilo s vaším interiérem.
 • Změníme tvar nebo rozměry dle vašeho návrhu.
 • Zasíláme na dobírku za 200,- Kč po celé ČR (platí pro sklo 6 a 8mm)
 • Více než 250 typů

Kamna, krbová, kachlová

5. ledna 2012 v 18:04
Krbová a kachlová kamna používají k předávání tepla velké keramické nebo jiné akumulační plochy. Krbová kamna s výměníkem teplé vody používají k šíření tepla vodu, která cirkuluje v teplovodním systému (ústřední domovní topení, radiátory). Akumulační plochy a teplovodní systém se zahřívá až na teplotu 70°C. Některá krbová kamna se mohou zahřívat i nad teplotu 70°C v akumulačních plochách. Keramická kamna mají teplotu akumulačních ploch nižší, jedná se o cca 50°C a proto nevysouší vzduch jako krbová kamna.

Sálání - sálavé teplo kamen

Kamna vydávají teplo, které cítíme jako intenzivně prohřívanou část těla směřovanou ke kamnům. Teplo které cítíme je sálání(elektromagnetické vlnění). Takto předávané teplo cítíme velmi podobně jako teplo od slunce. Sálavé teplo primárně ohřívá předměty na které dopadá, ohřívání vzduchu je minimální. Elektromagnetické vlnění (infrazáření) se šíří všemi směry a proto i teplo rovnoměrně vyhřívá místnost. Proto se říká teplo rodinného krbu kterého se zahřeje celá rodina, na rozdíl od radiátorů, kam si členové rodiny těžkou sednou jako kolem kamen. Krbová kamna mají relativně vysokou teplotu, proto hrozí popálení. Před kamny je potřeba chránit děti, psy a další členy domácnosti, jakožto dostatečné vzdálenosti držet i předměty které mohou snadnou vzplanout.

Kamna, krbová kamna

19. prosince 2011 v 18:15

Kamna jsou výkonný, bezpečný a zároveň atraktivní způsob vytápění Vašeho domu či bytu. Vyzkoušejte kamna či krbová kamna na dřevo! Popularita kamen v posledních letech rychle roste a to především díky ceně alternativních paliv a nízké pořizovací ceně.
Kamna mají vysokou efektivnost která se blíží k 90%, topení dřevem je nejlevější možnost vytápění. jak získat teplo pro Váš dům či rekreační objekt. V nabídce firmy Namir najdete jak zahradní techniku, infrasauny, ale také širokou nabídku kamen a krbových kamen. Namir ví o kamnech a krbech opravdu hodně! V nadídce Namir najdete

 • Litinová kamna
 • Krbová kamna
 • Chalupářská kamna
 • Krby, krbové vložky a zahradní grily
 • Sporáky na dřevo a pelety.

Kamna s termostatem

12. prosince 2011 v 10:37

Kamna s termostatem

Krbová kamna s termostatickou regulací teplovodního výměníku pro ohřev vody v radiátorech jsou například kamna s výměníkem AIDAN 443. Jedná se o litinová kamna sálavá a klasická kamna na suché dřevo s vestavěným termostatem regulace sekundárního vzduchu (optimalizace spalování a zvýšení celkové provozní účinnosti). Kamen s termostatem je více druhů a lze si je vybrat u specializovaných prodejců.

Krbová kamna s termostatem

Tepelný výkon kamen s termostatem AIDAN 443 je 16 kW a výměník na teplou vodu má výkon 7,5 kW. Při záběhu kamen je nutné oběhový systém natlakovat na 3 bar, běžný tlak za provozu je již 1,5 baru. Termoregulace kamen s počívá v regulaci hoření díky uzaviratelným otvorem ve dvířkách. Pro kamna se termostatem je nutné mít průměr vnitřní komínu 15 cm (odkouření). Idální je litinová koura která má vnější rozměr u hrdla kamen 1700 milimetrů.
Ohnivzdorné topeniště je u krbových kamen Aidan je standardem. Popel lze vynášet bez nutnosti zasahovat do topeniště, díky samostatnému popelníku s ovladatelným roštem. Velmi rozměrné čelní sklo se samočistícím efektem. Svou výbavou a výkonem sahají krbová kamna Aidan na samý vrchol dané třídy. Krbová kamna Aidan s výměníkem vody a termostatem jsou velice podobná jako krbová kamna jako OBFN 446 ovšem doplněná teplovodním výměníkem. Oba druhy krbovových kamem vytopí v bez problému velký byt i větší domek. Běžná nejvýkonější krbová kamna s termostatem jsou Aidan v nejvyšší verzi. Tato krbová kamna dle výrobce jsou určená k spalování dřeva i uhlí (bez certifikace).
Krbová kamna klasického stylu v té nejvyšší výbavě nabízí kombinaci sálavého a cyrkulačního topení. Sálevavé a konvekční (studený vzduch od podlahy proudí průduchy v kamnech a tím se ohřívá) teplo je vhodné pro rovnoměrné vytápění místností. Krbová kamna mají ve výbavě dvoustupňovým spalováním zajišťujícím vysokou účinnost a v kombinaci termostem se stávají lídrem na trhu.
využito: http://www.dufakotle.cz/

Kamna

5. prosince 2011 v 16:25

Kamna

využitö: http://www.kkk-zlin.cz/ a http://www.krbova-kamna.com/
Skvělá krbová kamna dodají teplo a pohodu. Hledáte nejen estetický, ale i ekonomický a navíc ekologický zdroj tepla? A už jste přemýšleli, že byste si domů pořídili krbová kamna? Mají několik výhod. Mohou vytápět i několik místností najednou. Vytápí s vysokou účinností. Poslouží všude tam, kde je obtížné, nebo nemožné zabudovat klasickou krbovou vložku. Krbová kamna lze umístit na chatu, chalupu, nebo do klasického interiéru.
 • Podívejte se na krbová kamna bez výměníku
 • Nabízíme také krbová kamna s výměníkem

Kamna

Kamna jsou sálavým zdrojem tepla. Dokáží účinně využít až 90% spalovaného dřeva a jsou tak díky své efektivitě vhodné i pro trvale obydlené budovy, jelikož tím klesají náklady na topení. Vyrábí se buď jednoduchá kamna bez výměníku, nebo s výměníkem, který dokonaleji využívá produkované teplo a zvyšuje tak efektivitu vytápění.

Moderní kamna i krby dokáží efektivně spalovat jak dřevo, tak i uhlí. Vysoká účinnost je dosažena kvalitním spalováním a hořením, čímž je je maximálně využito výhřevnosti otopu, což výrazně šetří náklady na topení. Do kouřovodu pak odchází méně zplodin, ty pak nezatěžují životní prostředí. Topení v moderních kamnech a krbech je levné a ekologicky šetrné, více než kdykoli předtím!

Kamna zahřejí i potěší. Sálavé teplo dřeva v kamnech nic nenahradí. Skvělá krbová kamna přinesou do vašich domovů pohodu a příjemnou atmosféru při pohledu na plápolající oheň. Nemají tak velké rozměry jako krby, ovšem na jejich účinnost to nemá vliv. Ta naopak dosahuje velmi dobrých hodnot, neboť jejich plášť je většinou tvořen z dobře akumulujícího materiálu. I krbovými kamny lze vytápět více místností, navíc k tomu nemusíme spalovat jen kvalitní kusové dřevo, ale i dřevěné a uhelné brikety.

Právě proto, že jsou krby tolik příjemné, říká se známé "rodinný krb". Je to v pravdě výstižné, jelikož krb, vždy býval něčím, kolem čeho se scházela celá rodina. Krb je vždy dominantou místnosti, ve které se nachází a krb často bývá také náležitě vyzdoben. Jen si představte krb, co se Vám vybaví? Křeslo, spoře osvětlená místnost, příjemná hudba a sklenka dobrého pití. Krb vyloženě nutí člověka se zastavit a uklidnit se. Je to opravdu velmi příjemné.

Kamna krbová

Potřebujete se zahřát anebo si udělat doma pěkný večer? K obojímu Vám jistě dobře poslouží krby i kamna. Ty jsou nedílnou součástí každého lidského obydlí již od dob, kdy člověk ovládl oheň. Krby i kamna svým sálavým teplem učiní z Vašeho obydlí příjemný a teplý domov i za chladného či mrazivého počasí, po více jak polovinu roku.

Pokud zvažujete nákup krbových kamen, kachlových kamen nebo krbové vložky, jste na správné adrese! Naše firma má s prodejem krbových a kachlových kamen letité zkušenosti. Podnikáme od roku 1997, kdy jsme jako rodinná firma, začínali z domu. Dnes máme vlastní prodejnu v Ostravě, několik skladů, zaměstnance a roční prodej se pohybuje v tisících kusech.

Ceny energií v posledních letech šplhají nahoru a vysávají lidem z rodinných rozpočtů ročně stovky až tisíce korun navíc. I to je důvod, proč se vracejí ke kamnům na tuhá paliva. Tuhé palivo je totiž pořád nejlevnější topení. Nová kamna mají vyšší účinnost, a tedy menší spotřebu paliv. Díky dokonalému spalování jsou šetrnější k životnímu prostředí.
Kamna moderní konstrukce mají velmi nízké hodnoty emisí tuhých částic. Můžete v nich topit s klidným svědomím. Většina výrobců splňují nejpřísnější evropské normy včetně NORDIC SWAN ECO-LABEL, kterou vyžadují v severských zemích. Krbová kamna navíc kromě zdroje tepla mohou být i zajímavým oživením vašeho interiéru.
Kamna jsou však nejen tepelným zdrojem, ale také krásným doplňkem, který udělá z Vašeho obydlí teplý domov. Pocit příjemně vytopeného domova, je pocitem bezpečí a pohody. Kamna se rozlišují na tyto základní druhy:
 • Peletová kamna
 • Krbová kamna
 • Kachlová kamna
 
 

Reklama