Sekačky

Robomow robotická sekačka na ovládání

25. srpna 2014 v 9:37
Robotické sekačky se obvykle nastavují na malém dipleji pomocí čtyř tlačítek. Robomow lze nastavit a dálkově ovládat pomocí mobilního telefonu.
Ovládání a nastavení robotické sekačky z dipleje mobilu se může zdát jako zbytečnost a luxus, přesto se jedné o praktickou věc. Nastavení z mobilního telefonu je mnohem rychlejší a přehlednější než z dipleje samotné sekačky. Možnost ovládat pohyb a sekaní z displeje je vhodné, pokud travní sekačka nezvládá sekat některá místa. Zde je možnost podívat se na video jak se seká mobilem i jak se sekačka obvykle nastavuje.

JAK SPRÁVNĚ ZACHÁZET S KŘOVINOŘEZEM?

24. března 2014 v 10:46 | Šárka Z.
Potřebujete posekat trávu v obtížném terénu, na svahu nebo kolem keřů? V každém z těchto případů vám pomůže kvalitní křovinořez, který bývá běžně vybaven výměnnými kotouči pro sečení trávy, keřů i kmenů malých stromků. Pokud nemůžete z jakýchkoliv důvodů použít k sekání kosu nebo zahradní sekačku, křovinořez vám poskytne výbornou službu.

Výhody křovinořezu při sekání v terénu

Hlavní výhodou křovinořezu je popruh, díky kterému vám sedí křovinořez dobře na zádech a celá jeho váha je tak adekvátně vyvážená. Výkonnější stroje jsou vybaveny i antivibračními systémy, díky nimž se razantně sníží vibrace motoru a tím i jeho hlučnost.
Vibrace mohou snížit i povlaky na rukojeti, které jsou vyrobené z plastu či pryže. Práce s křovinořezem je v takovém případě o poznání příjemnější, pohodlnější a jednodušší.

Při výběru nového křovinořezu se ujistěte, že disponuje ochranným krytem umístěným na nosné trubce. Díky ochrannému krytu jste při sekání trávy chráněni před odletujícími kamínky a dalšími objekty, které se mohou nechtěně do křovinořezu dostat a poranit vás nebo osoby v okolí.

Jak s křovinořezem zacházet?
 • K práci s křovinořezem nikdy nepouštějte osobu mladší 18 let.
 • Křovinořez nepoužívejte v dešti nebo na kluzkém terénu.
 • Nikdy nesekejte stromky v průměru silnější více než 15 cm.
 • Pracujte vždy za plného denního světla.
 • Používejte ochranné rukavice, brýle, holínky a pracovní oděv ze silnější látky.
 • Křovinořez startujte na rovném a pevném povrchu.
 • Před nastartováním křovinořezu jej přitisknete k zemi levou rukou a pravou rukou zatáhněte za startovací šňůru.
 • Keře sekejte trávu či křoviny vždy kývavým pohybem ze strany na stranu.
 • Při sekání stůjte mírně rozkročení.
 • Pokud má váš křovinořez strunovou hlavu, nikdy jej nepouštějte na plný výkon.

Vánoční nadílka zahradní techniky

4. prosince 2013 v 11:13
Někteří prodejci zahradní techniky v těchto před Vánočních dnech nabízejí za zajímavé ceny slevy na zahradní techniku jako jsou
Zároveň známý prodejce Mountfield láká na servisní prohlídky strojů a techniky se slevou. Využívá k tomu lákadel jako nabílka věrnostních bodů nebo Vánoční akce na sekačky.
Vánoční výzdoba prodejen a eshopů nasvědčuje, že zájem o přilákání zákazníků je velký.

Sekačka Vega 46 HWX recenze

20. května 2013 v 15:54
Sekačku Vega 46 HWX máme asi 14 dní. Původně jsme se rozmýšleli nad Hechtem 548. Hecht byl ve srovnání sekaček na Heureréce na prvním místě. Možná proto nebyla sekačka k sehnání.
Proto došlo na druhou sekačku v pořadí na Vega 46 HWX 5in1. Pral jsem se prodejců v Namiru, kteří mluvili o tom, že by to mohlá být dobrá kopie Dolmaru (už nevím jestli mluvili o Hechtu či Vega). Jelikož neměli ani jednu, přišla volba na prodejce Nakupka.cz. Zde měli takovej bordel, že ani nevěděli jakou sekačku mají na obchodě...

Vega 46

Po týdenních peripetiích byla sekačka Vega 46 5in1 od nakupky doma. S horším očekáváním levného výrobku, který má pět funkcí v jedné ceně jsme otevřeli krabici.
Montáž sekačky nebyl takový problém, ale návod mohl být názornější. Více méně se přidělá jen madlo a táhla plynu a pojezdu. Nalije olej a benzín Natural 95 či 98.
Sekačka Vega nad očekvání dobře plní koš trávou. Koš se dobře nasazuje díky mírně nadzvihlému krytu,dobře se vysypává. Mohu srovnat s košem vertikutátoru Alko 32, který se velmi blbě nasazuje.
Nikdy si nevšimnu, že je koš plný i když je tam "kontrolka". Sekačka je těžší (ale to bude zvykem na elektrickou).
Boční výhoz funguje dobře na řídko až středně hustou trávu trávu cca 25cm vysokou. Tráva líta cca 40cm bokem - teď mám zadělný barák. Příště budu vědět:-) .
Mulčování vlhké trávy nedoporučuji - sekačka se dusí. Šasí má v sobě takovou dutinu kde se tráva při mulčování drží, mohlo to být lépe vymyšlené. Pro sekání trávy by mohli být napsané, alespoň základní instrukce sekání.
Po čtvrtém sekání začalo vrzat asi kolo (snad to nebude převod). Zatím jsem se na to nepodíval.
Startování čínského motoru jde trochu ztuha, ale vždy chytne. Šasí jsem čistil napojením na hadici (klasická montáž rychlospojkoup), bez valného úspěchu. Mokrou trávu bylo potřeba vydat rukou. Zbytek trávy shnil!
Mám výšku cca 183cm a pro mne je madlo ve výšce Ok. Jde dát níž pro menší osoby.
Táhlo "plynu" se musí držet dost pevně, možná to jde poladit. V návodu bylo jen ladění pojezdu. Při skládání madla. se musí vyšroubovat dvě křídlové matky.
Celkově jsem se sekačkou Vega 46 spokojen. Abych nezapoměl na terén, sekačku používáme na zahradě cca 750metrů čtverečních v mírné kopci, mnoha stomy a teréními nerovnostmi.
Benzínová sekačka na trávu Vega 46 hwx 5 v 1 obrázek od nákupky.

DAKR PANTER sekačka a stavebnice

15. srpna 2012 v 13:15

DAKR PANTER

Panter je profesionální stavebnice pro zahradní a polní využí. Stroj Panter umožňuje k jedné pohonné jednotce připojit celou řadu příslušenství a využívat tak stroj po celý rok, včtně úklid sněhu
Kromě sekání trávy tak zvládne mulčovat, shrabovat nebo obracet seno, odhrnovat nebo zametat sypké hmoty, frézovat sníh, převážet náklady, drtit větve nebo kypřit půdu. Nej častejí prodávanou pohonnou jednotkou v obchodě NAMIR.CZ je typ FD-2 který je určen pro většinu menších luk a polí. Pro Dakr panter lze připojit mulčovač, sekačku, obraceč sena, sněhovou frézu.

Díky výkonu osazeného motoru a uzavřené převodovce můžete k jednotce připojit sekačku, sedačku a při sekání se nechat pohodlně vozit. Typ dakr Panter FD-3doporučujeme pro pozemky větší neý 1 ha. Dakr Panterr je stroj osazený motorem s úctyhodným výkonem 11,5 HP a ve spojení s dvoububnovou sekačkou se záběrem 121 cm je možné tímto strojem posekat hektarový pozemek za hodinu.

Mnohoúčelový stroj DAKR RZS představuje malotraktory určené zemědělcům. Kromě sečení jsou tyto stroje využívané pro obdělávání půdy a převážení nákladu. více textu na www.namir.cz/srovnani/bubnove-sekacky-dakr/

Slevy na sekačky v letáku

6. června 2012 v 10:47
Slevy na sekačky a křovinořezy nabízí leták Bauhaus, platný do 12.7.2012. Sekačka za dobrou cenu, ale mizernou kvalitu bude Hurricane HE33. Pokud budete sekat trávu do 100metrů čtverečních tak Vám sekačka poslouží. Cena (zlevněná cena) na sekačku je 1250Kč.
Další sekačky z letáku jsou benzínové sekačky Hurricane HB 46 R a GArdol 5350 SPE.
Křovinořezy značek Alko a Ryobi mohou být zárukou kvality, pokud je neuvaříte.
Zajímavé ceny z letáku najdete na Ryobi RLT 26 CDY nebo Al-ko BC 4125.

Sekačky GTM

30. ledna 2012 v 17:33
Sekačky GTM nabízejí funkce získané zkušenostmi od profesionálních strojů. Sekačky GTM Vám naplní koš tak přesvědčivě. Výrobce De Wild vyrábí desítky let profesionální stroje zahradní techniky. Nasbírané zkušensoti dovolily implementovat poznatky i do designu sekaček pro běžné užívání.
Tráva je sekačkou nejprve narovnána speciálním hřebenem, který se skrývá pod nárazníkem, potom je useknuta širokým tvarovaným nožem z jakostní oceli. Díky šasi se speciálně upraveným tvarem pro co nejúčinnější proudění vzduchu je trávadopravena do širokého výhozového tunelu. Z zunelu je tráva vyhozena od objemného koše sekačky.

Křovinořezy

14. prosince 2011 v 14:54
Mezi známé odborníky na zahradní techniku a se zaměřením na techniku jako jsou sekačky, traktory, křovinořezy se řadí firma Namir a její zaměstanci pan David a Křivohlavý. Specialisté na křovinořezy a další technik se stali po mnoha letech znalostí těchto strojů, školeními a samozřejmě testováním.

Jak dlouho zahradní techniku a křovinořezy používáte?
S křovinořezy jsem se začal seznamovat po profesionální stránce od roku 2004, kdy jsem pracoval v známém železářství. Se sakačkou a další zahradní technikou jsem se setkával už jako malý kluk kdy na chalupě táta běžně sekačku používal. Křovinořezy tenkrát běžné nebyly tak jako teď.

Křovinořezy

Které stroje doporučujete častěji? Sekačky, traktory, křovinořezy?
Žací stroje dopočujeme podle pozemku zákaznika, jak často ho chce sekat a další faktory. Obecná odpověď neexistuje. Pokud bych měl doporučit pouze jeden stroj, doporučil bych křovinořez. Jedná o stroj, který poseče téměř vše je skladný, lze s ním sekat v jakémkoli sklonu pozemku. Přesto křovinořez není vhodný pro středně velké až velké pozemky. Sekat s křovinořezem 300 metrů čtverečních pravidelně bych nedoporučil. Na Tyto velikosti jsou vhodné sekačky.

Dobré křovinořezy se hodí nejen na trávu, ale i náletové křoviny či neudžované pozemky. Na kvalitní křovinořezy lze napojit příslušenství typu
 • vyvětvovací motorová řetězová pila
 • plotořez, plostřih
 • řetěz
 • ostrý pilový kotouč
 • struna (motorová kosa)
Když máte pořádný výkonný motorový křovinořez s minimálními vibracemi, můžete se strojem dlouhodobě pracovat.. Navíc to vypadá fakt dobře, když třeba běháte po městě a děsíte s křovinořezem lidi. Prodavačka v samoobsluze vám dá úplně všechno. Úplně všechno, jestli víte, co tím myslím.

Neexistuje nejlepší křovinořez

Nelze jednoduše vybrat nejlepší křovinořez. Jeden nejlepší křovinořez nemusí být nejlepší pro druhého. Záleží na tom, co přesně potřebujete. Pro běžnou práci jako je zmíněné sekání vystačí levnější modely značkky Hecht, pokud chcete výkon od pružení vibrací a možnost nástavců pořiďte si křovinořezy Dolmar a Hitachi.
zdroj: Test částěčně přebraný z http://abecedazahrady.dama.cz/

Co je to bowden (bovden)

26. září 2011 v 13:44

Bowden (bovden)

Bowden je srolovaný drát. Něco jako je drát (péro) na čištění odpadů. Bowdwn (bovden) je používaný v křovinořezech. V křovinořezech je bowden (bovden) je používaný jako levnější alternativa hřídele. prodej Křovinořezy.

Vari

20. září 2011 v 11:26

Český výrobce zahradních strojů VARI, se specializuje na sekačky mulčovače VARI a další multifunčkní stroje.VARI SEKAČKY NA VYSOKOU TRÁVU
Na jaře roku 1997 uvedla společnost VARI, a.s. poprvé na český trh vlastní rotační bubnovou sekačku na vysokou trávu.Jako první Vari představil adaptér bubnového sečení do převodové skříně DSK-316, pod obchodním názvem SAMSON 56, ten si pro svoji dílenskou kvalitu zpracování a revoluční řešení žacího disku získal ihned od počátku velkou oblibu u všech zákazníků.

Vari sekačky

Vzápětí společnost VARI, a.s. představila svým zákazníkům první model dnes již legendárních bubnových sekaček BDR-595 ADELA. Tyto sekačky převyšují ostatní výrobky na trhu svojí kompaktní konstrukcí, přidanými bezpečnostními prvky pro ochranu obsluhy, snadnou manipulací a neomezeným pracovním nasazením.
Dnes se již ve VARI, a.s. vyrábí více jak 10 typů diskových a bubnových sekaček v různých modifikacích oblíbených jak na českém trhu, tak i v zemích EU a v neposlední řadě i ve státech Afriky. Společné rysy všech bubnových sekaček VARI jsou v revolučním technickém řešení dvojitého sekacího disku se zesíleným okrajem, který zaručuje vysokou pevnost a spolehlivou ochranu sekacích nožů.VARI BDR-595E EuroAdela
Bubnová sekačka VARI BDR-595E EuroAdela splňuje nejnovější evropské bezpečnostní normy pro tuto kategorii sekaček. Nové provedení bezpečnostního krytu kolem disku zaručuje maximální bezpečnost při práci. Konstrukce ochranného rámu společně s plentou kolem celého obvodu žacího disku přitom nebrání dokonalému useknutí trávy a jejímu plynulém řádkování na pravé straně stroje.
bubnová sekačka adelaSekačka dvoububnová BDR-1200
VARI BDR-1200 s motorem HONDA GXV 390. Řadu bubnových sekaček s šíří záběru 56 cm, které jsou ve výrobním programu VARI,a.s., nyní nově rozšiřuje dvoububnová sekačka se záběrem 120,2 cm. Tato sekačka je určena pro sečení rozlehlých lučních pozemků. Větší šířka záběrudvoububnová sekačka vari
Bubnové sekačky VARI a adaptéry sečení VARI jsou vhodné pro sečení vzrostlého travního porostu i nepravidelně sečeného. Všechny sekačky jsou určeny především pro sečení trávy na seno nebo na krmení pro hospodářská zvířata na rodinných a malých farmách. Při dodržení správné techniky sečení lze velmi dobře sekat i polehlou trávu.

 
 

Reklama